Spalio 27 – 30 d. vyks Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus organizuojamos kūrybinių idėjų dirbtuvės-varžytuvės su mentoriais „Adaptyvi kapsulė“, kuriose kviečiami dalyvauti architektai, dizaineriai, inžinieriai ar kitos meno bei mokslo srities studentai ir profesionalai. Kūrybinėse dirbtuvėse gali dalyvauti neribotas dalyviųs kaičius, o idėjas varžytuvėms kviečiamos teikti ir dirbtuvėse nedalyvaujančios komandos ar pavieniai kūrėjai (registracija vykdoma iki spalio 25 d.).

Startuosiančios kūrybinės dirbtuvės, kuriose mentoriumi bus ir Kauno kolegijos Menų akademijos Dizaino studijų programos dėstytojas, architektas Kęstas Vaikšnoras, skirtos prasmingam tikslui – užtikrinti socialinę gyvastį viešosiose erdvėse, pratęsti lauko renginių ir susibūrimų sezoniškumą, sukuriant erdvinę struktūrą/objektą, kuris vienu metu suteiktų apsaugą nuo nepageidaujamų oro sąlygų ir/ar viruso, tačiau kartu nebūtų kliūtis socialinei interakcijai dėl savo skaidrumo ir atvirumo.

Pasaulį sukausčius pandemijai, susidurta su beprecendente situacija, palietusia kasdienį visų gyvenimą, įtakojančia tarpusavio santykius ir interakcijos būdus. Fizinė distancija yra, ir panašu dar kurį laiką bus, viena svarbiausių sąlygų, veiksiančių žmonių sąveikavimą viešojoje erdvėje, siekiant užkirsti kelią viruso plitimui. Todėl kyla poreikis kuo daugiau veiklų vykdyti atvirose – lauko – erdvėse, kur viruso plitimas yra sumažinamas iki minimumo. Tačiau Lietuvos klimatinės sąlygos nėra itin palankios lauko susibūrimams ir renginiams. Esame priklausomi nuo neprognozuojamų oro pokyčių, smarkaus ir nemalonaus vėjo, lietaus ar krušos net ir šilčiausiu metų laiku.

Analitikai sutinka – šiandien išgyvename tris krizes: COVID-19, ekonominę ir emocinę. Sujungdami mokslinę ir kūrybinę vaizduotę, sutelkdami bendruomenę bei profesionalus, tikime, kad galime reikšmingai prisidėti prie visų šios krizės padarinių švelninimo. Architektai, dizaineriai, inžinieriai ar kitų meno bei mokslo sričių studentai ir profesionalai kviečiami būti iniciatyviais ir registruoti savo idėjas bei dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse-varžytuvėse, kurių nugalėtojai bus apdovanoti: 1 vieta – 2500 eur, 2 vieta – 1500 eur, 3 vieta – 1000 eur.

Smulkesnė informacija čia

Su kūrybinių dirbtuvių programa susipažinti galite čia.

Partneriai: Kaunas 2022 Dizaino programa, Vilniaus dailės akademija Kauno fakultetas, Vytauto Didžiojo universitetas | VDU, Kauno technologijos universitetas | KTU, Kauno kolegija.

Parengta pagal Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus inf.