Iki gruodžio 6 d. Kėdainių dailės mokykloje (Paeismilgio g. 12a, Kėdainiai) ir Dotnuvos bendruomenės centre (Vilties g. 19, Kėdainių r. sav.) eksponuojamos Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos studentų batikos darbų parodos „Architektūros motyvai batikoje“, kuruojamos programos lektorės, tekstilininkės Neringos Šiupinskienės. Abi ekspozicijos dedikuojamos, šiais metais žymimam, Kauno meno mokyklos 100-mečio jubiliejui.

Batika atsirado prieš beveik 2000 metų, Javos saloje (Indonezija). Tai tekstilės dekoravimo būdas, kai įkaitusiu vašku ir specialiu įrankiu – tjantingu – piešiama ant audinio ir dažoma specialiais dažais. Batikos kūrimo procesas ilgas, reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės, tačiau ji nepraranda savo populiarumo, kadangi suteikia galimybę sukurti unikalų meno kūrinį. Nors ši technika neturi lietuviškų šaknų, tačiau yra sietina su audinių dažymu augaliniais (ir ne tik) dažais, kiaušinių marginimu vašku, kadangi batikoje yra naudojamas lydytas vaškas, be to, šias technikas sieja ir panaši darbo eiga. 2009-aisiais UNESCO batikos meną pripažino Žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru.

Parodose „Architektūros motyvai batikoje“ studentai eksponuoja studijų metu kurtus darbus, kuriuos inspiravo urbanistinė architektūra. Kiekvienas kūrinys tai – galimybė gerai pažįstamus Kauno miesto architektūros simbolius atrasti iš naujo.

Kviečiame apsilankyti!

Parodų kuratorė: Neringa Šiupinskienė