Pasitikdamas artėjančias gražiausias žiemos šventes, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas bendruomenės narius pakvietė į šventinį vakarą „Pelėdų kalno” galerijoje. Pagrindiniu vakaro akcentu tapo Kauno meno mokyklos 100-to metų jubiliejui skirtos knygos „Piešiame Pelėdų kalne” pristatymas. Knygos autoriai: prof. dr. Raimonda Simanaitienė (KK, VDU, pagrindinio leidinio teksto autorė), dr. Inga Valentinienė (KK, projekto vadovė, pratarmės autorė), Sigutė Bronickienė (KK, albumo dalies sudarytoja, „Post scriptum” skyrelio autorė), Birutė Šležienė (KK, albumo dalies sudarytoja), Aurimas Mickus (KK , knygos dizaino autorius).

Per pusantrų metų sukurtos knygos idėja – apžvelgti Kauno meno mokyklos istoriją nuo 1922 m. iki 2022 m. iš piešimo disciplinos perspektyvos – kilo Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos vadovei dr. I. Valentinienei. Sulaukus pritarimo ir palaikymo iš Kauno kolegijos direktoriaus Pauliaus Baltrušaičio bei direktoriaus pavaduotojo Mindaugo Misiūno, intriguojančiomis istorijomis, puikiomis iliustracijomis turtinga ir vertinga knyga „Piešiame Pelėdų kalne” buvo išleista.

Intriguojančios istorijos

„Kauno meno mokyklos raida nebuvo iki galo aiški, todėl pirmasis tikslas rengiant šią knygą buvo išsiaiškinti, kiek ir kokių institucijų veikė mokyklos teritorijoje. Informacijos ieškota archyvuose, remtasi gyvaja atmintimi. Išsiaiškinus visus raidos etapus ir su jais susietas šioje vietoje veikusias institucijas, reikėjo kiekvieną etapą patyrinėti, gilinantis į piešimo programas, ryškias to etapo dėstytojų, studentų, absolventų asmenybes ir t.t.”, – pristatydama knygą pasakojo prof. dr. R. Simanaitienė. „Piešiame Pelėdų kalne” sudaro keturi skyriai, kuriuose atskleidžiamos dar niekur negirdėtos istorijos.

„Ačiū Menų akademijos vadovei dr. I. Valentinienei už idėją, Kauno kolegijos administracijai – už palaikymą, knygos kūrėjų kolektyvui, su kuriais tapome komanda – už įdėtą darbą, ir, žinoma, ačiū visiems, pasidalijusiems savo istorijomis, siuntusiems knygoje publikuojamų kūrinių nuotraukas”, – dėkojo pagrindinio knygos teksto autorė prof. dr. R. Simanaitienė.

Piešiniai

Viena iš knygos albumo dalies sudarytojų S. Bronickienė pasidalijo Menų akademijos metodinio fondo, kuriame saugomi piešiniai, istorija. „Iš vienos pusės netikėta, kad su B. Šležiene pradėjome rūpintis metodiniu fontu, bet iš kitos pusės – taip tikriausiai ir turėjo būti, nes abi labai mylime piešimą. Įdomu tai, kad dalį fondo kūrinių atradome prasidėjus fakulteto pastatų renovacijai. Darbininkai išmetimui buvo paruošę krūvą popierių, kuri patraukė mano dėmesį. Toje krūvoje radau Osvaldo Jablonskio, Alfonso Vilpišausko ir kitų žinomų ir įvertintų Lietuvos menininkų piešinius”, – netikėtą istoriją papasakojo S. Bronickienė.

Iš Menų akademijos metodinio fondo knygai buvo atrinkti visų nuo 1922 m. iki 2022 m. piešimą dėsčiusių dėstytojų studentų darbai, absolventų kūriniai. Publikuojami skirtingų specialybių ir kursų piešiniai, sukurti įvairiomis temomis.

Praeitis ir dabartis

Knygos dizaino autorius A. Mickus akcentavo, jog kurdamas jos dizainą, siekė, kad knyga ne tik primintų praeitį, bet ir atspindėtų dabartį, todėl jos viršeliui pasirinkta ryški oranžinė spalva, kuri yra ir energijos, drąsos, kūrybiškumo simbolis, ir teminė Menų ir ugdymo fakulteto spalva.  Taip pat knygą puošia fakulteto absolventės Gerdos Burokaitės Kauno meno mokyklos 100-to metų jubiliejui sukurto logotipo fragmentas – stilizuota pelėda, kuri yra neatsiejama ir nuo Kauno meno mokyklos, ir nuo jos tradicijas tęsiančios Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos.

„Knygoje „Piešiame Pelėdų kalne” yra daug vertingos informacijos, papasakotos įdomiai ir žaismingai. Džiaugiuosi, jog viena pirmųjų galėjau ją perskaityti”, – sakė knygą recenzavusi dr. A. Dičkalnytė.

„Piešiame Pelėdų kalne” autoriai: prof. dr. Raimonda Simanaitienė (KK, VDU, pagrindinio leidinio teksto autorė), dr. Inga Valentinienė (KK, projekto vadovė, pratarmės autorė), Sigutė Bronickienė (KK, albumo dalies sudarytoja, „Post scriptum” skyrelio autorė), Birutė Šležienė (KK, albumo dalies sudarytoja). Recenzentės: dr. Aistė Dičkalnytė, dr. Reda Šatūnienė. Teksto redaktorė: dr. Aušra Ganusauskienė. Vertimas į anglų kalbą: Gemma Navickienė. Dizaineris ir maketuotojas: Aurimas Mickus. Fotografai: Svetlana Batura, Greta Kalinauskaitė, Viktorija Vaitilavičiūtė, Gabrielius Kavaliauskas, Domas Rimeika, Sigutė Bronickienė, Birutė Šležienė, Gintautas Survila ir kt.