Keturioliktąjį kartą vykusi didžiausia Baltijos šalyse šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’23“, kurioje dalyvavo daugiau nei 300 menininkų iš 18 pasaulio šalių, baigėsi, bet įspūdžiai tikrai liks ilgam.

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijai ir ją atstovavusiems akademijos dėstytojams: tapytojams Arvydui Martinaičiui, Laurai Slavinskaitei, grafikei Sigutei Bronickienei šių metų meno mugės įspūdžiai – ypač malonūs. Visų trijų menininkų kūryba sulaukė daug dėmesio iš renginio lankytojų, o paveikslai atrado naujus namus. „Pelėdų kalno“ galerijos stende taip pat buvo pristatyta dailininkės iš Ukrainos Polinos Kuznetsovos ir keramikės Konstancijos Dzimidavičienės kūryba.

„Nuoširdus ačiū Kauno kolegijai, Menų ir ugdymo fakulteto dekanui Albertui Juodeikai, Menų akademijos vadovui Lukui Alsiui už palaikymą ir pagalbą. Jūs esate nuostabūs! Valio!“, – džiaugsmu su bendruomene dalijasi A. Martinaitis.

Per tris dienas mugėje vyko daugiau nei septyniasdešimt renginių – pristatymų, diskusijų, performansų. Visuose juose atsispindėjo šių metų mugės tema – performatyvumas.

Šiuolaikinio meno mugę „ArtVilnius’23“ organizavo Lietuvos meno galerininkų asociacija. Mugės vadovė – Diana Stomienė, meno vadovė – Sonata Baliuckaitė. „ArtVilnius’23“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Globoja Vilniaus miesto savivaldybė. Mecenatas – advokatų kontora COBALT, pagrindinis partneris – Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

Nuotraukos: Laura Slavinskaitė