Kauno kolegija, bendradarbiaudama su Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centru, skatina jaunų žmonių sveiką maitinimąsi ir fizinį aktyvumą. Šių organizacijų iniciatyva sausio 25-ąją buvo suorganizuoti mokymai švietimo įstaigų vadovams apie sveikatą stiprinančią ugdymo aplinką. Technologijų fakulteto Viešojo maitinimo katedros dėstytojai kartu su studentais renginio svečiams paruošė patiekalus, reprezentuojančius sveikos mitybos rekomendacijas, išdėstytas mokymų metu.

Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas Giedrius Pilkis renginio pradžioje pasveikino susirinkusius svečius: „Sveikata, mityba, žemės ūkis ir technologijos – visa tai itin glaudžiai susiję”. Dekano teigimu, tam, kad maistas būtų visapusiškai geras, nepakanka žinoti recepto – svarbu išmanyti ir kokiu būdu jį gaminti bei kaip pateikti. Technologijų fakulteto Viešojo maitinimo katedros dėstytojai ir studentai renginio svečius vaišino sveikai gamintais patiekalais. Kauno miesto mokyklų direktoriai pietų metu išbandė garuose virtą kiaulieną su daržovėmis, ryžiais, lęšiais, folijoje keptomis bulvėmis ir kitais garnyrais.

Mokymų tikslas – suteikti žinias ir priemones, padedančias stiprinti ugdymo įstaigų konkurencingumą, pasitelkiant saugaus ir sveikatą stiprinančio ugdymo proceso modelį. Paskaitą skaitęs Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centro atstovas, Lietuvos antsvorio ir nutukimo asociacijos „Lobesity“ valdybos narys ir intervencinės programos paaugliams su antsvoriu sumanytojas Artiomas Šabajevas pabrėžė opiausias vaikų ir paauglių mitybos ir fizinio aktyvumo problemas. Pagal A. Šabajevo atliktą tyrimą, Lietuvos gimnazistai juda net kelis kartus mažiau nei rekomenduoja pasaulio sveikatos šalininkai. Taip pat klausytojams buvo pabrėžta, jog žmonės yra linkę manyti, kad persivalgo. Atlikus išsamesnę suvartoto maisto analizę nesunku pastebėti, jog suvalgytų produktų kiekis nebūtinai byloja apie jo naudingumą sveikatai. Mat suaugusieji vartoja per mažai baltymų, per mažai grūdinės kultūros produktų ir kt. „Sveika mityba – visavertė mityba,“ – susirinkusiems priminė A. Šabajevas.

Kauno kolegijos Viešojo maitinimo katedros dietetikos studijų programos lektorė Rūta Petereit džiaugiasi aukštosios mokyklos bendradarbiavimu su  Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centru ir teigia, kad sveika ir subalansuota mityba ugdymo aplinkoje domisi ne tik mokyklos, bet ir vaikų darželiai. Pasak R. Petereit, gausus daržovių ir vaisių vartojimas anaiptol nėra sveikos gyvensenos rodiklis. Žmonės ypatingai tiki žiniasklaidoje ir iš lūpų į lūpas sklindančiais mitais apie maisto produktų naudą ir žalą. Didelė dalis tokios informacijos nėra teisinga – svarbu saikingas, įvairus ir pilnavertis maistas.

Sveika mityba – tai subalansuoto, tinkamai apdoroto, ekologiško ir šviežio maisto vartojimas. Valgant netinkamai paruoštą ar sveikatai nenaudingą maistą, gresia virškinimo ir kraujotakos sutrikimai, viršsvorio problemos ir net moksleivių pasiekimų bei motyvacijos mokytis pokyčiai. Mokymų metu buvo pristatyti Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikti tyrimai apie sveikatą stiprinančią ugdymo aplinką, vaikų ir suaugusių visavertės mitybos Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijų apžvalga, mokinius motyvuojančio fizinio aktyvumo galimybės, socialinių-emocinių kompetencijų stiprinimo būdai, aptartas ugdymo įstaigos bendruomenės įtraukimas į sveikos gyvensenos ugdymo veiklas.