Šių metų gegužės 15-22 d. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros II kurso ergoterapijos studentai kartu su lektore Diana Nemčiauskiene pravedė Smulkiosios motorikos savaitę Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje. Ji buvo skirta priešmokyklinio ugdymo ir 1-2 klasių moksleivių smulkiajai motorikai lavinti.

Pradėjęs lankyti mokyklą ugdytinis jau pirmoje klasėje turi išmokti aiškiai ir taisyklingai rašyti, sklandžiai skaityti, piešti, šokti, bei atlikti daugelį kitų veiklų susijusių su meniniais ir techniniais gebėjimais. Iš vaiko reikalaujama tikslių, koordinuotų plaštakos ir pirštų judesių. Smulkiosios motorikos išlavėjimas dažnai būna nevienodas, todėl yra labai svarbu parodyti ugdytiniams tikslingas ir kryptingas veiklas šiems tikslams pasiekti.

Kiekvienos dienos veikla buvo skirtinga. Pradžioje vaikai atlikdavo pirštų mankštelę, tuomet būdavo supažindinami su tos dienos tikslu ir užduotimi. Pirmoji užduotis – pagaminti sensorinį kamuoliuką, kuris lavina sensorinius ir taktilinius įgūdžius, stiprina plaštakos raumenų jėgą, gerina smulkiąją motoriką, ramina bei padeda sutelkti dėmesį. Antroji užduotis – mozaika. Ji ugdo vaiko kūrybiškumą ir vaizduotę, lavina dėmesio koncentraciją, gerina smulkiosios motorikos įgūdžius, bei akies-rankos koordinaciją. Šis darbelis moko vaiką pažinti spalvas. Trečioji užduotis – knygų skirtukai. Lavina rankos koordinaciją, smulkiąją motoriką, ugdo kūrybiškumą. Proceso metu apvedžiojami duoti trafaretai, kerpamos skirtingų dydžių detalės, bei jos klijuojamos. Ketvirtoji užduotis – šokinėjančios varlytės. Lavina smulkiąją motoriką, abipusę rankų veiklą, pirštų miklumą, atmintį, dėmesio koncentraciją. Varlyčių lankstymo vaikai laukė su nekantrumu, nes buvo surengtos varlyčių lenktynės ir pačioms greičiausioms uždėtos karūnos.

Dėstytoja džiaugėsi studentų išradingumu, kūrybiškumu ir kruopščiu pasiruošimu kiekvienos dienos darbui. Po intensyvios darbų savaitės visi galėjo pasidžiaugti rezultatu – suruošta darbelių paroda.