Šių metų spalio 26-29 dienomis Graikijoje vyko 7-tasis kasmetinis Europos Akušerių asociacijos organizuotas tarptautinis kongresas, kurio tikslas buvo suvienyti pasaulio akušerius dėl bendro Akušerių rengimo standarto. Keturių dienų kongreso metu buvo aptartos ir pristatytos įvairių šalių akušerių rengimo perspektyvos bei iššūkiai, ypač daug buvo kalbama apie ruošiamų akušerių studijų pritaikymo įvairioms Europos ir pasaulio direktyvoms. 

Lietuvą šiame kongrese atstovavo Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros vedėjas doc. dr. Vaidas Jotautis bei lektorė, akušerė Alina Liepinaitienė.

Slaugos katedros lektorė Alina Liepinaitienė kartu su kolegomis iš tarptautinių projektų pristatė dėstytojų ir studentų tyrimą apie gimdymo normalizavimą bei akušerinio smurto skirtumus ir ypatybes įvairiose pasaulio šalyse (remiantis IMAgiNE EURO projekto tyrimo rezultatais). 

Šiame kongrese lektorė A. Liepinaitienė buvo pakviesta dalyvauti kaip techninė konsultantė, koreguojant Europos Sąjungos direktyvą, susijusią su akušerių rengimu bei teikiant pasiūlymus dėl akušerių studijų kokybės gerinimo Europos Parlamento atstovams.

Spalio 30 – lapkričio 1 dienomis Slaugos katedros atstovai skaitė paskaitas Graikijos West Attica universitete. Slaugos katedros vedėjas doc. dr. Vaidas Jotautis akušerijos ir bendrosios praktikos slaugos studentams pristatė Kauno kolegiją, ypatingą dėmesį skirdamas Slaugos katedrai. Doc. dr. V. Jotautis pristatė bendrosios praktikos slaugos bei akušerijos studijas Kauno kolegijoje, bendradarbiavimo galimybes bei įvardijo studentų mainų tarp institucijų pasiūlymus. Studentai susidomėję ypač daug klausimų uždavė apie mainų programas ir kokias galimybes gali gauti į Lietuvą atvykę studentai. 

Graikijos West Attica universiteto prof. dr. Antigoni Sarantaki pasidžiaugė, kad daugiausiai Graikijos studentų vyksta profesinėms praktikoms į Lietuvą, nes čia, pasak profesorės, studentams atsiveria didžiulės galimybės įgyvendinti akušerių vedamą gimdymo ir pogimdyminę priežiūrą.

Slaugos katedros lektorė, Lietuvos akušerių sąjungos viceprezidentė Alina Liepinaitienė pristatė akupunktūros galimybes akušerijoje, atskleidė pagrindinius akupunktūros principus bei pristatė studentams akupunktūrines adatas, jų panaudojimą esant pilvo apačios skausmui, migrenai ar koncentracijos trūkumui. Studentai su dideliu susidomėjimu įsitraukė į praktinius darbus, domėjosi akupunktūra bei galimomis studijomis, susijusiomis su akupunktūra bei aromaterapija. Didelė dalis studentė išsakė, kad praėjusiais metais dalyvavę aromaterapijos praktiniuose užsiėmimuose, kuriuos vedė lektorė A. Liepinaitienė, pirmojo vizito Graikijoje metu, jiems liko didžiulis įspūdis apie alternatyviąją mediciną. Studentai ir Graikijos West Attica dėstytojai ieško galimybių dėl alternatyviosios medicinos paskaitų skaitymo jų institucijoje, todėl prof. A. Sarantaki pakvietė Slaugos katedros lektorę A. Liepinaitienę būti kviestine dėstytoja jų universitete.

Tarptautinis bendradarbiavimas yra be galo svarbus Kauno kolegijos strateginis veiksnys, todėl ši išvyka sustiprino Kauno kolegijos ir Graikijos West Attica tarpinstitucinį bendradarbiavimą, buvo plėtojamos tolimesnio bendradarbiavimo, projektų rengimo ir dalyvavimo, kviestinių dėstytojų mainų galimybės.