Šiuo metu viešojoje erdvėje vis garsiau skamba kalbos dėl COVID-19 skiepų. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto bendruomenė kreipėsi į LR Seimą dėl galimybės visuomenės vaistinėse leisti vakcinuoti ne tik vaistininkams, bet ir farmakotechnikams. COVID-19 pandemijos metu žmogiškųjų resursų skiepijant labai trūksta. Kaip teigia farmakotechnikos katedros vedėjas A. Galkontas: „Mes esame pasirengę padėti ir farmakotechnikus paruošti skiepijimui”.

A.Galkontas akcentuoja, kad abejoti farmakotechnikų žiniomis, įgūdžiais ar gebėjimais tinkamai atlikti vakcinavimo procesą pagrindo nėra. Lietuvoje farmakotechnikų studijos yra vienos ilgiausių Europoje, trunkančios 3 metus, šios studijų programos studentai mokosi įvairių farmacijos krypties dalykų, tokių kaip farmakologija, socialinė farmacija, ligų pagrindai, būtinoji medicinos pagalba, klinikinė farmacija, konsultavimas ir komandinis darbas vaistinėje ir kitų.

Be to, jau dirbantys farmakotechnikai, taip pat kaip ir vaistininkai, privalo kas penkerius metus pratęsti licenciją – tai, pasak katedros vedėjo, yra labai svarbus veiksnys, turintis įtakos pagrindžiant farmakotechniko savarankiškumą, kompetenciją ir nuolatinį profesinį tobulėjimą.

„Vaistininkai ir farmakotechnikai lanko tuos pačius kvalifikacijos kėlimo seminarus, dalyvauja konferencijose. Nepratęsus licencijos, tiek vaistininkai, tiek farmakotechnikai turi laikyti tą patį kvalifikacijos egzaminą tam, kad vėl įgytų galimybę dirbti vaistinėje. Farmakotechnikai taip pat sėkmingai kaip vaistininkai aptarnauja pacientus vaistinėse, įsigilina ir atsako į jų klausimus, parenka medikamentus, todėl atitinkamai pakėlę kvalifikaciją jie taip pat puikiai galėtų teikti ir vakcinavimo paslaugą“, – įsitikinęs A. Galkontas.

Visą straipsnį skaitykite naujienų portale delfi.lt