Rekomendacinio pobūdžio metodinę priemonę „Praktiniai patarimai tėveliams, auginantiems negalią turintį vaiką“, parengti skatino supratimas, kad vienas iš tėvus įgalinančių ir juos stiprinančių veiksnių yra naujų, neklaidinančių žinių suteikimas apie vaiko priežiūrą, auginimą ir savo vaidmens stiprinimą.

Metodinė priemonė yra projekto „Vaikų, turinčių kompleksinę negalią, sveikatos stiprinimas fiziniu ir psichosocialiniu požiūriu“, kurį rėmė valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas, rezultatas. Trumpasis projekto pavadinimas – „(ne)GALIU“. Taip mes, Kauno kolegijos dėstytojai ir studentai, siekėme skleisti žinią šeimoms, auginančioms negalią turinčius vaikučius, bei kitiems visuomenės nariams, kad visus sunkumus galima įveikti. Tačiau tik kartais reikia pagalbos, abipusio bendradarbiavimo, paskatinimo, palaikymo. Projekto metu įvairias veiklas, skirtas vaikams, turintiems įvairaus pobūdžio negalias, bei jų artimiesiems, vykdė ir savo praktinio darbo patirtimi dalijosi daugiau nei 30 Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dėstytojų: kineziterapeutų, ergoterapeutų, burnos sveikatos, mitybos, slaugos, socialinio darbo ir kitų sričių specialistų, taip pat būrys studentų savanorių. Projektas buvo vykdomas bendradarbiaujant su Kauno rajono Socialinių paslaugų centru.

Tikimės, kad ši metodinė knyga, apimanti ne tik teorines įžvalgas, bet ir praktinius patarimus, bus naudinga ne tik neįgalių vaikų artimiesiems, bet ir pedagogams, sveikatos priežiūros ir socialinio darbo specialistams.

Susipažinti su metodine priemone galite paspaudę nuorodą.

Projekto vadovė doc. dr. Viktorija Piščalkienė