2018 m. Lapkričio 29 dieną Kauno kolegijos Medicinos fakulteto lektorius dr. Vaidas Jotautis organizavo seminarą, kurio metu pranešimą “KAI MAISTAS TAMPA VAISTU“ „TEGUL TAVO MAISTAS TAMPA VAISTU, KAD VAISTAI NETAPTŲ MAISTU! – HIPOKRATAS“ pristatė gydytoja kardiologė, natūralios medicinos Lietuvoje pradininkė Jelena Tulčina.

Penkiolikos metų patirtį sveikatinimo srityje turinti gydytoja supažindino su gausybe įrodymų patvirtinančių, kad viena dažniausių mūsų patiriamų negalavimų priežasčių yra netinkamo maisto vartojimas. „Mano pagrindinė misija yra padėti žmonėms sureikšminti maistą, kaip pagrindinę priežastį, dėl ko jie serga, tunka ir turi įvairius negalavimus,“ – sako moteris. Tegul tavo maistas tampa vaistu! Šis šūkis tapo natūralios medicinos propaguotojos gydytojos J. Tulčinos kertiniu profesinės veiklos akmeniu.

Kiekvienam žmogui būtina žinoti, kokie maisto produktai netinka jo organizmui ir kenkia imuninei sistemai. Taip galima užkirsti kelią genetiškai užkoduotoms ligoms atsirasti. Jau sergantiems gydytoja J. Tulčina atskleidžia unikalios metodikos esmę: valgant imunitetui tinkamus maisto produktus, ligas tampa įmanoma kontroliuoti, nevartojant vaistų. Dar vienas malonus poveikis – sumažėja antsvoris. Galima padėti net antrojo tipo cukriniu diabetu sergančiam pacientui, jei jam dar nebuvo paskirtas insulinas. Daugiau nei 6 tūkstančių J. Tulčinos pacientų džiaugiasi sumažėjusiu svoriu ir geresne sveikata, 805 pacientai – dingusia migrena., odos ligas kontroliuoja per 5 tūkstančius pacientų.

Gydytoja paaiškino ligų atsiradimo mechanizmą: imuninei sistemai netinkamas maistas lieka iki galo nesuvirškintas ir pūva skrandyje, dėl to prasideda uždegimas. Iš skrandžio šis nesuvirškintas maistas nukeliauja į plonąjį žarnyną, padarydamas didelę žalą: atrofuojasi plonojo žarnyno gaureliai, žarna tampa dehermetiška, skylėta ir į kraują patenka nesuvirškintų baltymų, riebalų ir angliavandenių molekulės, taip pat parazitų kiaušinėliai, kuriuos mes suvalgome kartu su gerai neapdorotu maistu ar neplautomis daržovėmis.

Toliau, pasak J. Tulčinos, nesuvirškinto maisto masė keliauja į storąjį žarnyną, kuriame vyksta medžiagų pasisavinimo procesai. Taigi čia atkeliavę toksinai taip pat lengvai patenka į žmogaus kraują. Storajame žarnyne yra 80 proc. žmogaus organizmo imuninio audinio, todėl toksinų perpildyta limfa jį silpnina. Kraujas ir limfa – dvi žmogaus gyvybės upės – perduoda viena kitai toksinus ir žmogaus kūnas tampa savotiška atliekų kaupykla. Štai čia ir prasideda įvairios ligos.

Šalia netinkamos mitybos dar vienas labai stiprus ligų atsiradimo faktorius – stresas. J. Tulčinos teigimu, streso metu išsiskiria adrenalinas, kuris rūgština organizmą, todėl toksinus tampa dar sunkiau pašalinti per inkstus ir kepenis.

Gydytojos J. Tulčinos įsitikinimu, mes galime puikiai jaustis be vaistų, tam tereikia valgyti tai, kas tinka būtent mūsų organizmui. Gyvenimo džiaugsmu trykštanti natūralios medicinos specialistė linki įsiminti ir vadovautis teiginiu: „Tegul tavo maistas tampa vaistu, kad paskui vaistai netaptų maistu“.