Sausiui įpusėjus Reabilitacijos katedros studentų klubas ir dėstytojai lankėsi Šiaulių universiteto Sveikatinimo, Hipoterapijos ir sporto centre. Šio centro veiklos tikslas – teikti aukšto lygio paslaugas, vykdyti taikomuosius tyrimus, eksperimentinės plėtros darbus sveikatinimo, hipoterapijos, fizinės ir funkcinės diagnostikos srityse. Trumpai apie hipoterapiją: iš graikų kilmės žodžio hippos – arklys, tai yra gydymas naudojant arklius. Arklys ir jo judesiai atveria žmogui naujų judėjimo ir suvokimo galimybių, todėl hipoterapija tinkama daugybei sutrikimų ir ligų gydyti – nuo judėjimo iki psichikos sutrikimų.

Terapijos tikslas – pagerinti žmogaus laikyseną, pusiausvyrą, judėjimo funkcijas, kvėpavimą, kalbos ir kitus kasdieninius gyvenimo įgūdžius. Paciento funkcijų gerėjimą parodo jo adaptuotas atsakas į arklio judesius. Arklys suteikia žmogaus eisenos įspūdį, sumažina judesių ribotumą, funkcinius raumenų asimetrinius pakitimus bei sukelia pozityvius jausmus. Hipoterapija taikoma esant šioms indikacijoms: cerebrinis paralyžius, raumenų distrofija, sulėtėjęs vystymasis, dauno sindromas, sensorikos sutrikimai, smegenų traumos, reumatoidinis artritas ir kt. Gydymu, šią veiklą gali įvardyti tik, jei tuo užsiima savo srities specialistai (kineziterapeutai, ergoterapeutai, logoterapeutai, psichoterapeutai).

Paskaitos metu studentai ir dėstytojai ne tik turėjo galimybę išgirsti apie hipoterapiją teoriškai, tačiau kartu pamatyti kaip tai yra taikoma mažiems klientams bei išbandyti patys. Jojimo ant arklio metu reikia atlikti įvairius pratimus tam, kad būtų lavinama pusiausvyra, dubens kontrolė ir koordinacija. Taigi sausio 12d. buvo praleista ne tik besigrožint Lietuvos vaizdais, bet ir atrandant naujų bei naudingų žinių.