Kiekvienais metais visame pasaulyje, trečiadienį, lapkričio 14 d. daugiau kaip 160 šalių yra minima Pasaulinė diabeto diena.

Pasaulyje cukriniu diabetu serga daugiau kaip 425 mln. žmonių. Manoma, kad dar 352 mln. žmonių turi didelę riziką susirgti diabetu. Didžioji dalis sergančiųjų (327 mln.) yra darbingo amžiaus asmenys, t. y. 20–64 metų, ir gyvena miestuose (279 mln.).

Lietuvoje sergančių diabetu asmenų skaičius 2017 m. siekė per 107 tūkst. Dauguma šių atvejų yra 2-ojo tipo cukrinis diabetas, kurio galima išvengti taikant sveikos gyvensenos principus: reguliariai užsiimant aktyvia fizine veikla bei sveikai ir subalansuotai maitinantis. Šeimoms tenka vienas  pagrindinių vaidmenų sprendžiant diabeto valdymo aspektus, kuriuos reikia keisti, kai šeimos rate būtų užtikrinamas palaikymas, ištekliai ir sveika aplinka sergančiajam.

Šiemet tarptautinė diabeto federacija raginimu – „APŠVIESKIME DIABETĄ” – kvietė žadinti pasaulio bendruomenės budrumą, kad ji rūpintųsi savo sveikata.

Su pasaulio bendruomene solidarizavosi ir šaunūs Biomedicinos diagnostikos katedros studentai ir dėstytojai, kurie uoliai keturiuose skirtinguose Kauno kolegijos pastatuose tikrino gliukozės kiekį kapiliariniame kraujyje. Džiugu buvo sulaukti savo sveikatai neabejingų studentų, dėstytojų bei administracijos darbuotojų.

Pasaulinės diabeto dienos minėjimo metu gliukozės kiekį kapiliariniame kraujyje pasitikrino 99 Kauno kolegijos bendruomenės nariai, iš kurų 4 proc. rekomenduota kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl nustatytos padidėjusios gliukozės koncentracijos kapiliariniame kraujyje.

Rūpestį Kauno kolegijos bendruomenės sveikata, nustatant gliukozės koncentraciją kraujyje demonstravo Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Biomedicinos diagnostikos katedros biomedicininės diagnostikos studijų programos II kurso studentai ir jų dėstytojos: Jūratė Kazlauskienė, Lina Ambrožienė, Albina Vaičiulevičienė,  Rasa Volskienė.

 

Džiugu, kad esame atsakingi ir neabejingi savo bei kitų sveikatai