Vienas didžiausių mokslo populiarinimo renginių Lietuvoje – „Erdvėlaivis Žemė“ – šiemet jau aštuonioliktąjį kartą subūrė mokslo ir technologijų mėgėjus. Kauno kolegijos Medicinos fakultetas kvietė jaunuosius lankytojus susipažinti su naujausiomis mokslo ir technologijų tendencijomis, išbandyti šias technologijas patiems, kad geriau suvoktų plataus, tarpdisciplininio išsilavinimo, kūrybiškumo reikšmę.

Rugsėjo 10 d. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedroje lankėsi dvi 9–12 klasių moksleivių grupės. Jie dalyvavo dr. Daivos Baltaduonienės paskaitoje „Interaktyvi reabilitacija“, kuri yra vienas iš mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ organizuojamų renginių.Paskaitos metu moksleiviai buvo supažindinti su ergoterapeuto profesija, darbo pobūdžiu, taikomais darbo metodais. Šie metodai, medicinai žengiant į priekį, nuolat tobulėja, atsiranda vis naujesnių būdų, padedančių grąžinti žmogui prarastas funkcijas. Su viena iš inovatyvių reabilitacijos priemonių – „E-Link“ – moksleiviai buvo supažindinti paskaitos metu bei patys galėjo išbandyti šią priemonę, skirtą sutrikusių viršutinių galūnių funkcijų atstatymui.

        

Rugsėjo 15 d. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Dietetikos katedroje lankėsi Palemono gimnazijos 11–12 klasių moksleivių grupė. Jie aktyviai dalyvavo dr. Rasos Volskienės, dr. Astos Aleksandravičienės, Daivos Šakienės paskaitoje „DNR vizualizavimas“. Genetikos laboratorijoje vykusių užsiėmimų metu moksleiviai išgirdo DNR atradimo istoriją, atliko pagrindinius DNR išskyrimo iš augalo ląstelių.

          

Rugsėjo 15 d. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Dietetikos katedroje lankėsi Kauno Kazio Griniaus progimnazijos 6 klasės mokiniai. Moksleiviai dalyvavo dėstytojo Sergej Sosunkevič paskaitoje. „Žmogaus paslaptys“, kurios metu lektorius papasakojo, kaip atsiranda mintys, kaip mes prisimename informaciją, kaip greitai informacija pasiekia smegenis ir kt.

     

Rugsėjo 15 d. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedroje lankėsi Kauno Maironio universitetinė gimnazijos 9–12 klasių mokiniai. Paskaitą „Teipavimas – kūno dekoravimas ar pagalbos priemonė“ vedė dėstytoja Kristina Bružė. Paskaitos metu moksleiviai aiškinosi, ar kinezioteipavimas – tik madingas kūno dekoravimas ar metodas, padedantis išspręsti estetikos ir sveikatos problemas. Dauguma atvykusių gimnazistų – sportininkai ir jiems jau teko patirti kinezioteipavimo poveikį. Gimnazistai praktiškai bandė atlikti skirtingus kinezioteipavimo karpymo ir klijavimo būdus, sužinojo apie skirtingą poveikį ir panaudojimą.

      

Rugsėjo 16 d. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedroje lankėsi Kauno rajono Rokų mokyklos-darželio 2 klasės mokiniai. Lekt. Rūta Lukianskytė su trečio kurso studentėmis Gerda ir Dominyka skaitė paskaitą „Plauk rankas – saugok gyvybes“. Mažieji mokinukai buvo pasitikti įspūdingai papuoštoje auditorijoje, primenančioje Kosmoso planetą: skraidantys balionai, muzika, šviesos. Paskaitoje moksleiviai sužinojo, kodėl reikia plauti rankas, kaip teisingai tai daryti, kiek laiko reikia plauti rankas ir kt. Paskaitos tikslas – išmokyti vaikus higienos, ypač šiuo COVID-19 laikotarpiu.

           

Rugsėjo 16 d. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Dietetikos katedroje lankėsi Kauno Maironio universitetinės gimnazijos 11–12 klasių mokiniai. Moksleiviai dalyvavo paskaitoje „Įdomusis mikroorganizmų pasaulis“, kurią skaitė dėstytojos Žaneta Maželienė ir Albina Vaičiulevičienė. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kaip atrodo bakterijos per mikroskopą, sužinojo, kad bakterijos būna : kelių mikrometrų ilgio, forma – įvairi: rutulinė, lazdelinė ar spiralinė.Dėstytojos moksleiviams taip pat papasakojo apie tai, kokiose ekologinėse nišose egzistuoja mikroorganizmai, kaip jie plinta aplinkoje, kodėl reikia nešioti veido kaukes.

           

Rugsėjo 17 d. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Dietetikos katedroje lankėsi Kauno Palemono gimnazijos 11–12 klasių moksleiviai. Jie dalyvavo Linos Ambrožienės paskaitoje „Ką slepia kraujo lašas?“. Moksleiviai sužinojo, kad norint įvertinti angliavandenių apykaitą organizme, pirmiausia reikia ištirti gliukozės koncentraciją kraujyje. Paskaitos metu dėstytoja taip pat pristatė gliukozės kiekio kraujyje nustatymo būdus.