Per visą savo istoriją žmonija atkakliai siekė įminti amžinos jaunystės ir nemirtingumo paslaptis. Ypač tuomet, kai senatvė pradėdavo žvelgti į akis, daugelį tiesiog pakerėdavo mintys apie amžinas nemirtingumo paieškas, todėl įvairiausių gyvybės eliksyrų paieškos viduramžiais tapo įprastu ir rimtu alchemikų užsiėmimu. Kraujui visuomet buvo priskiriama ypatinga galia ir simbolizmas. Įvairių kultūrų žmonės tikėjo, kad kraujas perduoda galias ir charakterio savybes, lemia išskirtinį paveldimumą, sutvirtina ryšius, lemia reiškinius, ateitį ir netgi likimus, stiprina tikėjimą ir pan.

Žmogaus kraujas yra unikalus, tad iki šiol jam nėra sukurta dirbtinio pakaitalo. Tai gyvas audinys, susidedantis iš daugybės mažų ląstelių ir dalelių, turinčių tam tikrą paskirtį. Pagrindinės sudedamosios kraujo dalys – kraujo plazma ir kraujo ląstelės: raudonieji (eritrocitai) ir baltieji kraujo (leukocitai) kūneliai ir kraujo plokštelės (trombocitai).

Medicinos fakultetas bendradarbiaudamas kartu su Kauno klinikų kraujo centru vasario 26 d. adresu Puodžių g. 11 ir kovo 7 d.  K. Petrausko 15 esančiame pastate vykdė kraujo donorystės akciją. Jos metu 40 socialiai atsakingų Medicinos fakulteto bendruomenės narių galėjo duoti kraujo – tapti neatlygintinais kraujo donorais. Labai džiugino studentų – būsimų medikų, aktyvus įsitraukimas ir dalyvavimas.

Akcija buvo skirta tiems, kuriems ji labiausiai reikalinga, nes dovanoti lašelį kraujo – tai išgelbėti gyvybę.

Kiekvienas bendruomenės narys galėjo pasijusti ypatingai laukiamais ir reikalingais šio kraujo belaukiantiems.