Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedra tikisi visus užkrėsti meile judėjimui, meile sportui. Dėstytoja Laura Baumann būsimus kineziterapeutus supažindino su begale fizinio aktyvumo rūšių. Dėstytojos manymu, judėjimas – tiesiog neatsiejama gyvenimo dalis, žmogus nesutvertas būti statinėje padėtyje ilgą laiką, raumenys gaudami signalą, jog nebereikalingi, tiesiog pradeda nykti. Judėjimas ne tik gerina medžiagų apykaitą, gerina širdies ir kraujagyslių darbą, kelia nuotaiką, gerina smegenų veiklą, stabdo senėjimą, tai ir puiki svorio reguliavimo priemonė – net moksliškai įrodyta, jog fizinis aktyvumas apsaugo nuo 26 lėtinių ligų.

Apie jėgos sportą studentams papasakojo Lietuvos kultūrizmo ir fitneso asociacijos prezidentas, daugkartinis kultūrizmo čempionas, „Geležiniai žmonės“ klubo direktorius bei treneris Saulius Misevičius. Kaip teigia treneris, jėgos treniruotė stiprina ne tik raumenis, bet ir visą žmogaus motorinę sistemą. Sužinojome, jog sportuojančio žmogaus organizmas daug lengviau įveikia medžiagų apykaitos produktus, nes suaktyvėjusi kraujotaka iš audinių pašalina susikaupusius šlakus ir toksinus, kurie ilgainiui gali tapti ligų priežastimi. Buvo labai įdomu stebėti, kaip treneris iš “akies“, pažvelgęs į kūno kompoziciją, sudaro sporto programą.

Sporto klube „Fankas“ 10 metų Lietuvos moterų krepšinio rinktinės kineziterapeute dirbanti, sertifikuota Body pump trenerė, vedanti fizinio pasiruošimo treniruotes sportininkams, masažistė Miglė Achramavičienė pravedė studentams „Body Pump“ treniruotę. Tai viena iš pamatinių LES MILLS programos treniruočių, padedančių greitai formuoti, sutvirtinti ir sustiprinti visą kūną, intensyviai kartojant moksliškai pagrįstus judesius bei techniką su mažo svorio apkrovomis. „Body Pump“ yra itin dinamiška ir motyvuojanti veikla!  Po treniruotės su studentais diskutavome, kokio amžiaus žmonėms galima būtų rinktis šią treniruotę ar tai treniruojamojo pobūdžio, ar sveikatinimo. Nusprendėme, kad visi žmonės yra individualūs ir treniruotes renkasi kaip jaučia jų kūnas geriausiai, svarbu j u d ė t i!

Dėstytoja, paskaitų pradžioje išdalinus anketas, studentų klausė, kokią fizinio aktyvumo rūšį norėtų išbandyti. Keista, tačiau didelė dalis studentų norėjo bokso treniruotės. Savarankišką darbą apie Kikbokso istoriją, galimas traumas pristatė Paulius Gedikas, kuris 10 metų sportuoja šią sporto šaką. Daugeliui koviniai sporto menai asocijuojasi su brutalumu, agresija ir traumomis, tačiau užmirštamos ir kitos šių sporto šakų treniruojamos savybės – lankstumas, koordinacija, ištvermė ir tt. Be to, ugdomas pasitikėjimas savimi, susikaupimas. One Blood“ klubo treneriai Herkus ir Nauris Lukošiūnai supažindino Kauno Kolegijos studentus su kikbokso ir savigynos pradmenimis, o studentai – trenerius su sveikatingumo ir kineziterapijos principais. Malonu bendradarbiauti ir keistis informaciją, abipusė nauda akivaizdi. Studentai išėjo „išsikrovę“, su geromis emocijomis ir sakė, kad mielai pakartotų.

„Wudang Tao“ rytų kultūros studijos įkūrėjas ir vadovas Aidas Žilinskas supažindino studentus su kinų kovos menu Tai chi, nuo seno žinomu kaip sveikatingumo, savigynos bei dvasinio nušvitimo visuma. Tai chi ne tik treniruojamas ir tobulinamas kūnas, laikysena, bet ir ugdomos emocinės bei charakterio savybės. Vadovo nuomone, tai  šiek tiek paslaptingas, daug kantrybės reikalaujantis, tačiau velniškai įdomus pažinimų ir atradimų kelias. Studentams treneris nuoširdžiai ir sklandžiai pasakojo apie kiekvieną judesį, kaip šis veikia mūsų organizmą.  Palietėme Kung fu (Ušu) kovos meno pradmenis, išmokome kelias pozicijas bei kaip švelniai išvengti smūgio. Studentai išėjo dvasiškai nusiraminę, pasisėmę teigiamos energijos iš nuostabaus trenerio, aplinkos, bei pačios visatos.

Būsima kineziterapeutė Antuaneta Matiukaitė, sporto karalienės vardą turinčią lengvąją atletiką sportuoja  jau 11 metų. Savo grupės draugams papasakojo plačiau apie šį sportą, paminėjo visas rungtis, garsiausius Lietuvos ir pasaulio lengvaatlečius. Lengvosios atletikos manieže iš arčiau supažindino su bėgimu per kliūtis, bei rutulio stūmimu. Daugeliui buvo nauja patirtis ir, žinoma, įspūdžiai nepakartojami.

Rimantė Petraškaitė devynerius metus žaidžianti tinklinį, pasirinko taip pat studijuoti kineziterapiją Kauno Kolegijoje, nes puikiai žino, jog judesys gydo. Šiuo metu žaidžianti už Kauno kolegiją bei LSU komandas supažindino su paplūdimio tinkliniu, Krido smėlio arenoje. Studentai sužinojo kiek daug yra tinklinio rūšių, pademonstravo žaidimo techniką ir suorganizavo nuotaikingas varžybas. Nors salėje ir nebuvo karšta, bet studentai pasijuto lyg žaisdami prie jūros.

Dėstytoja džiaugiasi, jog šiais metais aktyvūs studentai rodė iniciatyvą pasirinkdami temas savarankiškiems darbams, ieškojo mokslinių straipsnių, susiedami su kineziterapija. Daumantas Bitinas pristatė lėkščiasvydį, kurį išbandėme Kauno kolegijos sporto salėje, dar tiek šypsenų vienoj vietoj neteko matyti, Akvilė Vaičiukynaitė labai įdomiai ir grakščiai supažindino su baletu, Goda Puišytė pristatė jogą, Simonas Usevičius išsamiai pristatė imtynių sportą, Gytis Merkevičius pristatė bei pademonstravo Braziliško kovos meno Džiudžitsu subtilybes, kiti studentai supažindino su kitomis įvairiomis sveikatingumo, fizinio aktyvumo formomis.

Dėstytojos tikslas – skatinti studentus sportuoti, nes Europos komisijos atlikta apklausa rodo, jog fizine veikla užsiima tik pusė Lietuvos gyventojų, iš jų tik 15proc.sportuoja reguliariai 2-3 kartus per savaitę, 22 proc. vieną kartą per savaitę, 17 proc. tai daro retai. Dėstytojos noras, kad jie skleistų žinią apie fizinio aktyvumo naudą žmogaus sveikatai, kad užtektų pakankamai žinių,  rekomenduoti savo pacientams, kokio pobūdžio fizinį aktyvumą rinktis, kurią fizinę ypatybę reiktų lavinti labiausiai.