Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Farmakotechnikos katedros dėstytojas Andrius Dambrauskas  š.m. lapkričio 3-8 dienomis dalyvavo Talino sveikatos mokslų kolegijos organizuojamame renginyje „International week of Tallinn health care college“, kuriame buvo diskutuojama apie etikos vaidmenį skaitmeniniame pasaulyje ir jos ryšį su sveikatos mokslų tyrimais bei edukacija. Renginio metu kiekvienos šalies atstovai prisistatė patys ir savo aukštąsias mokyklas, iš kurių atvyko.

Renginio šeimininkai detaliai pristatė savo kolegiją: studijų programas, auditorijas, įrangą, papasakojo savo krašto istoriją ir pasidalino lūkesčiais. Galima buvo susipažinti su dėstytojais, atsakingais už skirtingus studijų dalykus, ieškoti panašumų ir skirtumų tarp studijų programų skirtingose šalyse.

Dėstytojas Andrius Dambrauskas dalyvavo paskaitose ir atvirose diskusijose, kurių metu spręstos etinės problemos, taip pat buvo dalintasi įvairių šalių patirtimi ir įžvalgomis. Šių diskusijų metu aiškiai išsiskyrė kultūriniai skirtumai ir problemų įvairovė: santykiai tarp dėstytojų ir studentų, tarp dėstytojų ir dėstytojų, dėstytojų ir vadovybės, kurie yra kaip niekad keblūs dėl socialinių tinklų įtakos ir socialinių normų pokyčių. Todėl su šiomis problemomis susiduria visos sparčiai besivystančios šalys.

Vykstant renginiui dėstytojui teko dalintis ir savo patirtimi su Talino sveikatos priežiūros studentais, kuriems pristatyta Kauno kolegija, galimybės studijuoti Kauno kolegijoje ir atlikti profesinės veiklos praktiką. Dėstytojas taip pat skaitė paskaitas apie farmacijos raidą, jos įtaką dabartinei farmacijai bei farmacijos etikai. Andrius Dambrauskas taip pat pasidalino patirtimi, susijusia su vaistų technologijomis, eksperimentiniais tyrimais ir ateities perspektyvomis.

Kaip teigia dėstytojas Andrius Dambrauskas: – „Talino sveikatos mokslų kolegija priėmė labai svetingai, aprodė savo kraštą bei papasakojo jo istoriją. Teko apsilankyti keliose Talino vaistinėse ir pasisemti patirties iš kaimynų. Taline galime rasti vieną iš seniausiai veikiančių vaistinių (kuri greitai skaičiuos 600 metų), kurioje galima pastebėti  ne tik farmacijos triumfo užuomazgų, bet ir nuosmukių. Tačiau šios vaistinės istorija yra didžiausias lobis, tobulėjant ir semiantis išminties. Taip pat aplankemė vieną moderniausių dėstytojo matytų vaistinių ir sužinota, kokiu keliu toliau keliaus Estijos vaistininkystė“.

Ši Erasmus+ dėstymo patirtis per vieną savaitę leido realizuoti save ir priimti naujus iššūkius. Sukūrė naujus tarptautinius ryšius, papildė kultūrines ir istorines žinias, paskatino tobulėti ir pritaikyti kolegų patirtis savo aplinkoje.

Kartu su dėstytoju Andriumi į Estiją vyko ir Farmakotechnikos studijų programos III-ojo kurso studentas Jonas Beržanskis, kuris skaitė pranešimą „Accessibility of Services Provided by Public Pharmacies for residents with Mobility Disabilities“, tarptautinėje studentų konferencijoje „Sharing Student Knowledge“. Renginio organizatoriai labai džiaugėsi lietuvaičio pristatymu ir dėkojo už vizitą.

Renginio metu buvo aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės, priimant studentus studijoms iš kitų užsienio šalių, arba profesinės veiklos praktikų atlikimui, bei galimybės studijuoti ar atlikti praktiką Farmakotechnikos katedros studentams.

 

Parengė: Farmakotechnikos katedros vedėjas Aurimas Galkontas