Bendrosios praktikos slaugos studentės patirtis  tarptautiniame jaunimo projekte

Vasara – atostogų metas, kai moksleiviai ir studentai ilsisi nuo mokslų. Tai puikus metas naujiems įspūdžiams ir turiningiems patyrimams.  Dalį šios vasaros atostogų laiko puikiai išnaudojo šeši 13-18 m. moksleiviai iš įvairių Kauno mokyklų, kurie kartu su jaunimo lydere, Kauno kolegijos  II-o kurso Bendrosios praktikos slaugos studijų programos studente Milda Juškevičiūte, rugpjūčio 18 d. – rugsėjo 1 d. dalyvavo Erasmus + jaunimo mainų programos  projekte „Human Right Club“, kuris vykdytas  švenčiant Jungtinių tautų Žmonių teisių deklaracijos 70-ąsias metines (ji buvo pasirašyta 1948 m., gruodžio 10 d.). Projektas vyko  nuostabaus grožio kalnų miestelyje Klaferyje, Austrijoje, kur Lietuvos atstovai kartu su dalyviais iš Austrijos, Lenkijos, Italijos, Austrijos, Graikijos, Airijos, Kroatijos ir Bulgarijos savaitę laiko gilino žinias apie žmonių teises. Lietuvoje už projekto įgyvendinimą atsakingas Neformalaus mokymosi klubas „MES“.

Pagrindinis projekto tikslas – naudojant neformalaus mokymo metodus tyrinėti ir suprasti  žmogaus teises pasaulyje. Dalyviai galėjo pasirinkti kokiu būdu- teatro, socialinių tinklų pagalba, fotografijomis ir filmais arba rašytiniu žodžiu – nori išreikšti savo požiūrį ir supratimą apie žmonių teises.

Projekto metu buvo daug praktinių užduočių, orientacinių varžybų, paskaitų gryname ore ir tikrai netrūko sporto ir žaidimų kiekvieną dieną.

Kaip lietuvių moksleivių grupės lyderė, Milda turėjo galimybę išmokti organizuoti ir koordinuoti grupės darbą projekto metu, bendradarbiaujant su kitų šalių grupių lyderiais planuoti dienos veiklas moksleiviams. Taip pat susipažinti ir pagilinti žinias apie žmogaus teises, kartu su projekto dalyviais įsitraukiant į jų atliekamas veiklas, diskusijas. Sužinojo kitų šalių požiūrį į žmogaus teises, kaip jos vertinamos kiekvienoje šalyje ir kokias opias problemas turi kiekviena iš dalyvavusių tautų. „Tai leido mums suprasti, kad negalime pakeisti pasaulio iš karto, tačiau žingsnelis po žingsnelio galime pasiekti norimų rezultatų“,- teigia M.Juškevičiūtė.

Labai įsimintina ir sukrečianti buvo projekto dalyvių kelionė į koncentracijos stovyklą „Mauthausen“, kurioje buvo įkalinta ir išžudyta tūkstančiai žmonių. Tai vienas iš žiauriausių visų laikų žmogaus teisių, orumo ir žmogiškumo pažeidimų.

Greta paskaitų ir diskusijų visi projekto dalyviai turėjo  laiko ir pramogoms bei tarptautiniam bendravimui. Dalyviai aplankė vieną iš gražiausių Austrijos miestų – Lincą, pasižymintį nuostabia architektūra ir šiltais, draugiškais  žmonėmis.

Studentė Milda džiaugiasi  smagiai ir prasmingai praleidusi laiką su kitų šalių lyderiais, patobulinusi tarptautinio bendravimo įgūdžius. „Buvo įdomu ir naudinga pasimokyti kitų šalių kalbų, bendravimo ypatumų bei išragauti tradicinių patiekalų. Projekto metu susiradau daug naujų draugų, su kuriais bendrauju ir projektui pasibaigus. Tai neįkainojama patirtis su daug gerų įspūdžių, pažinčių ir žinių“ , – dalyvavimo projekte rezultatus apibendrina lietuvių grupės jaunimo lyderė M.Juškevičiūtė.

Greta paskaitų ir diskusijų visi projekto dalyviai turėjo ir laiko pramogoms bei tarptautiniam bendravimui. Dalyviai galėjo pasirinkti kokiu būdu, teatro, socialinių tinklų pagalba, fotografijomis ir filmais arba rašytiniu žodžiu, nori išreikšti savo požiūrį ir supratimą apie žmonių teises.