2023 m. vasario 22 d. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Socialinio darbo katedra kartu su Nacionaline globėjų, įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistų asociacija organizavo tarptautinę mokslinę praktinę konferenciją „Globėjų rengimas ir paramos sistema: Lietuvos ir Lenkijos patirtys“ .
Į konferenciją susirinko 115 dalyvių: atstovai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos bei socialinio darbo praktikai, dirbantys vaikų globos srityje, iš beveik visų 66 Lietuvoje veikiančių globos centrų. Globos centrai veikia visose Lietuvos savivaldybėse nuo 2018 metų. Šių įstaigų specialistai teikia konsultacinę, psichosocialinę ir kitą pagalbą tėvų globos netekusiems vaikams, jų globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įtėviams ar asmenims, ketinantiems jais tapti, skatina vaiko globą (rūpybą), įvaikinimą bei tinkamą vaiko priežiūrą, auklėjimą ir ugdymą, jo interesų ir teisių gynimą ir atstovavimą šeimai artimoje aplinkoje, kai vaikas negali augti su savo biologiniais tėvais.
Konferencijoje buvo pristatyti nauji teisės aktų pakeitimai, kurių dėka daugiau tėvų globos netekusių vaikų turės galimybes augti globėjų šeimose, diskutuota apie vaikų globos sistemos tobulinimo galimybes ir būdus, pasidalinta globėjų rengimo patirtimi Lenkijoje ir galimybėmis perimti gerąją Lenkijos kolegų patirtį.
Konferencijoje skaityti pranešimai, sužinota nauja informacija bus vertinga Socialinio darbo katedros dėstytojams atnaujinant ir tobulinant dėstomus dalykus, ypač Vaiko teisių apsaugos politikos dalyką.