2023 m. liepos 19 – spalio 2 d.

Kauno kolegija (Pramonės pr. 22A, Kaunas, I aukštas)

Iki spalio 2 d. Kauno kolegijoje (Pramonės pr. 22A, Kaunas, I aukštas) eksponuojama Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos absolventų diplominių darbų paroda.

Konservavimo ir restauravimo procesas yra lėtas, bet suteikiantis galimybę keliauti laiku ir nusikelti į praeitį. Prisiliesti prie seno meno kūrinio, objekto ar baldo, pažinti amatą, technikas, medžiagas yra vertybė.

Parodoje pristatomuose diplominiuose darbuose jaunieji restauratoriai, kuriems šiais metais suteiktas profesinio bakalauro kvalifikacinis laipsnis, antram gyvenimui prikėlė įvairius objektus: baldus, skulptūras, buities daiktus.

Benas Aldakauskas konservavo ir restauravo Lietuvos liaudies buities muziejaus XIX a. pabaigos – XX a. pradžios spintelę,  Emilija Šileikaitė – 1925 m. Kazimiero Roseno medinių Šiluvos koplyčios prieangių angelus. Tomas Viršilas pasirinko konservuoti ir restauruoti Lietuvos liaudies buities muziejaus XIX a. pabaigos – XX a. pradžios Dzūkijos regiono kuparą, o Augustiną Butiškytę sudomino Lietuvos liaudies buities muziejaus XIX a. pabaigos – XX a. pradžios Aukštaitijos regiono kuparas. Kornelija Kvasnickytė ir Lukas Rakauskas susižavėjo unikaliu Art Deco stiliumi ir konservavo bei restauravo XX a. I p. Art Deco stiliaus krėslą. Erikas Tevelionis konservavo Biržų muziejaus „SĖLA“ XVII-XVIII a. Šv. Jono Nepomuko polichromuotą skulptūrą.

Parodoje žiūrovai kviečiami susipažinti su jaunųjų restauratorių projektais dėmesį skiriant ne tik puikiems rezultatams, kuriuos jie pasiekė, bet ir diplominių darbų eigai, kurioje absolventai taikė studijų metu įgytas žinias bei sėmėsi naujų, o taip pat gavo vertingų patirčių.

Diplominių darbų vadovai: Rolandas Vičys, Arūnas Baublys

Parodos dalyviai: Lukas Rakauskas, Emilija Šileikaitė, Augustina Butiškytė, Erikas Tevelionis, Tomas Viršilas, Benas Aldakauskas

Parodos kuratoriai: Rolandas Vičys, Aurelijus Blažinauskis, Dainius Lanauskas

Paroda veikia: 2023 07 19 – 10 02