Kauno kolegijos studentai ir absolventai savo praktinius įgūdžius taiko ne tik Lietuvoje, bet ir anapus Atlanto. Nuo 2013-ųjų organizuojamame kultūros festivalyje „Pasaulinės medžio dienos”, kuris šiais metais vyko netoli Los Andželo (JAV) esančiame Long Bičo mieste, dalyvavo Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo katedros absolventas Mindaugas Dimšlys. Trejus metus restauratorių stovyklose Prienuose praktikavęsis jaunuolis, šiuo metu Vilniaus dailės akademijoje studijuoja skulptūros restauravimą.

Festivalis „Pasaulinės medžio dienos” vyko Tanzanijoje, Kinijoje, Turkijoje, Nepale. Kiekvienais metais jis prasideda Tarptautinės miškų dienos šventės metu ir turi savo temą, kuri šiemet buvo „Šaknys”. Pastaroji atkreipia dėmesį į tautų ir jų kultūrų kilmę bei žmogaus ryšį su gamta.

Festivalio dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes: jaunųjų grupė (iki 26 metų), kurioje buvo 21 dalyvis iš 13 pasaulio šalių  ir vyresniųjų – 20 dalyvių iš 14 pasaulio šalių. Pirmiausia, vyresniųjų grupės menininkai išsirinko medienos rūšį, o tuomet buvo formuojamos kūrybinio darbo grupės, laisvai pasirenkamos kūrybos vietos, o galiausiai – įgyvendinamos idėjos. Pagal organizatorių sumanymą, nebuvo galima naudoti jokių mechaninių įrankių – dirbama kaltukais. Tik vėlesniuose etapuose buvo leidžiama naudoti šlifuoklius ir frezavimo įrankius. Per dvi savaites dalyviai suprojektavo, sukūrė ir sumontavo skulptūrinę kompoziciją.

Festivalio metu jaunimo grupėje buvo sudarytos sąlygos įrodyti savo gebėjimus dirbinių projektavime ir kūrime, užsakymus įgyvendinant individualiai arba grupėje. Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto absolventas M. Dimšlys už puikų darbą pakviestas būti grupės lyderiu ateinančių metų festivalyje.

Renginio metu sukurti darbai buvo eksponuojami Baldininkų instituto patalpose, o ateityje jiems bus sukurtas specialus muziejus.

Parengta pagal Algimanto Sakalausko tekstą „Pasaulio medžio šaknys” (Tautodailės metraštis, Nr. 32, Klaipėdos kraštas)