Tarptautinis mados renginys „Apkalbos“

Smalsu, kokių mados pokštų ir interpretacijų gali pasiūlyti jaunųjų dizainerių karta? Norisi pamatyti kažką naujo, netikėto ir įdomaus? Gegužės 10 dieną mados aistruolius į Kauną kviečia Tarptautinis mados renginys „Apkalbos“, kuriame savo kolekcijas pristatys dvi dešimtys jaunųjų dizainerių.

Kauno kolegijos Menų akademijos iniciatyva organizuojamas renginys spėjo užimti aiškią poziciją Lietuvos mados žemėlapyje – šou organizuojamas jau dvidešimtus metus iš eilės. Nekonkursinis renginys suteikia progą jauniesiems dizaineriams pristatyti savo kūrybą viešai, o mados gerbėjams – apsvarstyti intriguojančius reginius. Didžioji dauguma jaunųjų kūrėjų – iš Lietuvos. Prie jaunųjų menininkų desanto ketina prisijungti kūrėjai iš Turkijos, Latvijos ir Izraelio.

Gilias tradicijas turintis mados šou pirmuosius žingsnius mados pasaulyje padėjo žengti ne vienam žinomam Lietuvos dizaineriui. Jame pirmąsias savo kolekcijas pristatė Egidijus Sidaras, Egidijus Rainys, Laura Dailidėnienė, Kristina Kruopenytė, Jurgita Stakauskaitė, Kęstutis Lekeckas ir kt.

Fashion design at Kaunas kolegija / University of Applied Sciences has been organizing a traditional international fashion show, where students and graduates from Lithuanian colleges as well as foreign guests have a possibility to demonstrate their collections. The show „APKALBOS 2018“ is the twentieth anniversary of the tradition. It will be on 10th of May, 2018 in the loft GARGARAS in Kaunas.

Gražiausia gatvė pasaulyje – podiumas

Tarptautinis mados šou „Apkalbos“ – puikus mados renginys Kauno miesto gyventojams ir svečiams, populiarinantis mados, kaip meno formos, kultūrą bei pristatantis jaunų menininkų kūrybą. „Apkalbų“ organizatoriai siekia atrasti naujus mados srities talentus, paskatinti juos platesnei veiklai, populiarinti originaliąją vienetinių kūrinių madą Lietuvoje, ugdyti stilingą visuomenę. Neeilinis mados šou „Apkalbos“ siekia populiarinti mados kultūrą, keisti nusistovėjusį visuomenės požiūrį į madą kaip į masinį reiškinį ir pateikti ją kaip meno formą, skatinti jaunus gabius ir talentingus dizainerius kurti, atsiskleisti, padėti jiems surasti nišas tolesnei veiklai, padovanoti mados renginiais nelepinamam Kaunui neeilinį vakarą, pagardintą naujausiomis mados idėjomis. Itin svarbus žingsnis – paneigti vis dar egzistuojanį mitą, kad Kaunas nežino, kas yra stilius. Mados šou „Apkalbos“ turi didžiulę reikšmę ir įtaką jaunam menininkui. Šis 20 metų rengiamas renginys padėjo žengti pirmuosius žingsnius pripažinimo ir populiarumo link ne vienam dabar jau garsiam ir žinomam Lietuvos dizaineriui. Jame pirmąsias savo kolekcijas pristatė Egidijus Sidaras, Egidijus Rainys, Lina Kriaučeliūnaitė, Laura Dailidėnienė, Vėjūnė Sudarytė, Remigijus Uzdras, Kristina Kruopenytė, Jurgita Stakauskaitė, Kęstutis Lekeckas, ir kt. Tikimės, jog šiemet renginys „Apkalbos 2018“ padės sužibėti ne mažiau ryškiems talentams.

Pagrindiniai rėmėjai

Rėmėjai

Naujienos