• Renginiai

  2017 m. rugsėjo mėn.
  P A T K P Š S
  « Rgp   Spa »
   123
  45678910
  1112131415
  • Keramikos simpoziumas
   Pradžia: 2017-09-15
   Pabaiga: 2017-09-17
   Vieta: Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas
  16
  • Keramikos simpoziumas
   Pradžia: 2017-09-15
   Pabaiga: 2017-09-17
   Vieta: Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas
  17
  • Keramikos simpoziumas
   Pradžia: 2017-09-15
   Pabaiga: 2017-09-17
   Vieta: Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas
  18192021222324
  252627282930  
 • Vyksta tarptautinis pleneras Justinui Vienožinskiui atminti

  Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete nuo liepos 20 dienos vyksta Tarptautinis pleneras „Justinas Vienožinskis. Sekantis šviesos pėdsakais“. Išskirtinius menininkus iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos ir Izraelio ant Pelėdų kalno subūręs pleneras paskatins sekti paskui šviesą, judančią natūralioje aplinkoje bei įsijungti į bendrą kūrybinį žaidimą.

  Šių metų plenero „Justinas Vienožinskis. Sekantis šviesos pėdsakais“ tema sietina su Lietuvos valstybės kultūrinio paveldo puoselėjimu, prisimenant Kauno Meno Mokyklos įkūrėjo Justino Vienožinskio asmenybę, jos įtaką ne tik lietuvių dailei, tačiau, visai kultūrai tiek praeityje, tiek dabartyje. Novatoriškos idėjos bei atsidavimas Lietuvai, išskiria J. Vienožinskį kaip šalies identitetą stiprinusį, puoselėjusį  visuomenės veikėją.

  Tarptautinio tapybos plenero fotografijaŽvelgiant į dailininko drobes, matymo laukas susiaurėja, sutelkdamas žvilgsnį į menininko pasiriktą aplinkos fragmentą, kuriame sutelkiama kūrybinė energija. Jos judėjimas kuriamo paveikslo erdvėje vizualizuojamas per šviesą: jos kryptis, įstrižaines, susikirtimus, tykų buvimą ar staigų atsitraukimą, užleidžiant vietą šešėliams.

  Regimo gamtos vaizdo kadravimas, kūrybinės būties išgyvenimas ribas turinčioje erdvėje yra atsiribojimas nuo išorinio pasaulio, kompoziciškai apibrėžto lauko teritorijoje formuojant naratyvą, kurio turinys ir eiga vystomi sekant šviesos pėdsakais.

  Buvimas gamtoje tampa žaidimu, kuriame dailininko išskirti aplinkos fragmentai – tarsi nuo žaidimo taisyklių nepriklausomi ėjimai link pergalės, kuri lygi dvasinei iškrovai drobės paviršiuje. Regimas vaizdas, jo turinys ir refleksija paveiksle – momentinės, judančios šviesos ir įspūdžio įtakotas konstruktas, žiūrovui atveriantis papildomą aplinkos suvokimo dimensiją.

  Šiais metais J. Vienožinskio asmenybei bei veiklai skiriamas vasaros pleneras skatina sekti paskui šviesą, fiksuojant jos formas, faktūras, kaitą, šaltį, kaitrą, akinantį ryškumą ar išblukimą. Suvokti šviesą tarsi mediją, formuojančią erdvę: įsigėrusią į kiekvieną aplinkos objektą, tampančia juo ir, sykiu – išeinančia už bet kokių ją ribojančių formų, išsklaidydama regimo vaizdo realistiškumą, priversdama juo abejoti, paskatindama žvelgti giliau.

  Šviesa yra atskiras objektas gamtoje, kurios vyksmas laiko kaitoje kiekvieną kartą yra unikalus, neatsikartojantis. Tai matmuo, kuriame randasi galimybė susilieti menininko impresijoms ir aplinkos virpesiams.

  Kiekvienas pleneras, jau tradiciškai Justino Vienožinskio menų fakultete, užbaigiamas grupine Lietuvos ir užsienio menininkų paroda, kurios metu autoriai įteikia po vieną savo kūrinį, tad šie metai ne išimtis. Surinkta kolekcija per vienerius metus aplanko ne tik didesnius Lietuvos miestus, tačiau ir periferiją, suteikdama galimybe su įvairias kultūrines tradicijas puoselėjančių autorių kūryba susipažinti iš arčiau, atrasti joje pažįstamus savojo krašto atspindžius. Aktyviai keliaujanti paroda perteikia Lietuvos ir užsienio meno mokyklų tapybinės raiškos įvairovę, kurioje skleidžiasi Lietuvos praeitis, dabartis, ateitis – pamatytos ir pajaustos skirtingų tautybių dailininkų.

  Pasidalinkite savo nuomone:

  Turite pastebėjimų? Pasiūlymų?
  Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti apie įvykį?
  Rašykite mums.

  CAPTCHA vaizdas