• Renginiai

  2017 m. spalio mėn.
  P A T K P Š S
  « Rgs   Lap »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
 • „Tarp simbolio ir metaforos“ – antroji meninių odinių objektų paroda

  Asmeninio archyvo fotografijaNuo kovo 22 iki balandžio 24 dienos veiks meninių odinių objektų paroda „Tarp simbolio ir metaforos Nr. 2“, skirta A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Paroda atidaroma Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedroje (Puodžių g. 11, Kaunas), kurioje bus pristatomi Justino Vienožinskio menų fakulteto Dekoratyvinės plastikos katedros Odos specializacijos studentų darbai.

  Paroda skirta pasaulyje žinomo lietuvių kilmės prancūzų kalbininko, mitologo, vieno žymiausių šiuolaikinės semiotikos atstovų, Paryžiaus semiotikos mokyklos įkūrėjo A.J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Tad nenuostabu, kad semiotika šios parodos rėmuose apima ženklų ir ženkle vykstančių procesų, jų požymių, panašumų, analogijų, metaforų, tai yra – nekalbinių ženklų sistemų – simbolinės reikšmės perteikimą ir komunikaciją.

  Parodoje sukurti darbai neturi vieningos temos ar idėjos, studentų kūryba paremta asociacijomis, alegorijomis, metaforomis ir simboliais, kuriuos nulėmė individualios patirtys, įspūdžiai ir išgyvenimai. Plačiau išanalizavus esminius žodžius, galime pastebėti, kad kūrėjo asmeninė patirtis formuoja savitą simbolių sistemą. Šioje parodoje perteikiama jaunų žmonių patirtis, kai vaizdas, simbolis, spalva ar forma asocijuojasi su tik jam suprantamais palyginimais ir išgyvenimais. Tai nereiškia, kad kitiems tie vaizdai nesuprantami ar nieko nesakantys, tiesiog kiekvienas skirtingai gali suvokti ir interpretuoti tai, ką mato. Ir kiekvienu atveju ta patirtis bus teisinga žiūrovo atžvilgiu.

  Lietuvos kultūros politikos gairių vienas iš keliamų tikslų – didinti kultūros prieinamumą visoje Lietuvoje, siekti tolygios kultūros sklaidos, kadangi tinklinė kultūros plėtra yra labai svarbi gyvenimo kokybės visoje šalyje sąlyga. Šia paroda siekiama prisidėti prie kultūros politikos tikslų, populiarinti studentų kūrybą, skatinti tarpdisciplininius ryšius bei bendradarbiavimą su kitais Kauno kolegijos fakultetais.

  Justino Vienožinskio menų fakultetas kviečia aplankyti išeksponuotą pirmo bei antro kurso Stiklo, keramikos, odos ir tekstilės meno studijų programos odos specializacijos studentų darbų parodą, kur savo kūrybą pristato Baranauskaitė Reda, Daraškaitė Daiva, Jonauskaitė Monika, Tamulionytė Monika, Kaselytė Ieva, Juozulynaitė Agnė, Ambrazaitė Laura, Žalytė Ingrida, Kulikauskaitė Neringa, Ablačinskaitė Erika, Alekna Arminas, Antanėlytė Simona.

  Parodos kuratorė: Lolita Grabauskienė.

  Pasidalinkite savo nuomone:

  Turite pastebėjimų? Pasiūlymų?
  Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti apie įvykį?
  Rašykite mums.

  CAPTCHA vaizdas