• Renginiai

  2017 m. rugsėjo mėn.
  P A T K P Š S
  « Rgp   Spa »
   123
  45678910
  1112131415
  • Keramikos simpoziumas
   Pradžia: 2017-09-15
   Pabaiga: 2017-09-17
   Vieta: Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas
  16
  • Keramikos simpoziumas
   Pradžia: 2017-09-15
   Pabaiga: 2017-09-17
   Vieta: Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas
  17
  • Keramikos simpoziumas
   Pradžia: 2017-09-15
   Pabaiga: 2017-09-17
   Vieta: Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas
  18192021222324
  252627282930  
 • Realaus darbo skonis: ką vasarą veikia būsimieji restauratoriai?

  3Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programa skirta tiems, kurie neabejingi menui, turi kantrybės ir svajoja prikelti menines vertybes naujam gyvenimui. Šiuo metu vis dar vyksta tiesioginis priėmimas į Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programą, o kasmet čia besimokantys studentai  praktikas atlieka netradicinėse erdvėse ir įgyja papildomų, tolimesnėje karjeroje reikalingų žinių.

  Jau trejus metus Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studentai įgytas žinias pritaiko Kurtuvėnų Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje. Čia jaunuoliai restauruoja sugadintas ir sovietmečiu uždažytas bažnyčios duris, per ankstesnes praktikas jau išsaugota liturginių rūbų spinta, iš gabalėlių atkurtas senovinis šviestuvas, kurių Lietuvoje yra vos du.

  „Kai mes atvykome į Kurtuvėnus, klebonas parodė atskirų gabaliukų malkų krūvą, kurią reikėjo surinkti į visumą, restauruoti, nuvalyti dulkes ir vėl pakabinti. Tai įspūdingas dviejų šimtmečių amžiaus kūrinys, kuris yra virš dviejų metrų aukščio ir beveik dviejų metrų pločio. Studentams čia yra visiškai kitokia darbo specifika, jie susipažįsta su istorija, gana turtingu palikimu“,- teigia dailininkas, Kauno kolegijos dėstytojas Valentinas Varnas.

  Netradicinėje erdvėje besipraktikuojantys studentai džiaugiasi, kad kolegijoje suteikiamos galimybės patirti realų restauratoriaus darbo skonį, suvokti specifiką ir pabuvoti kitokioje aplinkoje.

  Daugiau studentų įspūdžių išgirskite ir pamatykite vaizdo įraše.

  Primename, jog visi neabejingi dailės kūrinių konservavimui, restauravimui bei norintys prisidėti prie liekamąją vertę turinčių kūrinių išsaugojimo, dar gali įstoti į šią specialybę ir jau nuo rudens pradėti turiningas studijas. Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas informuoja, jog šioje specialybė dar yra keletas laisvų vietų, o apie tiesioginio priėmimo tvarką daugiau sužinoti galite čia.

  Pasidalinkite savo nuomone:

  Turite pastebėjimų? Pasiūlymų?
  Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti apie įvykį?
  Rašykite mums.

  CAPTCHA vaizdas