• Renginiai

  2016 m. birželio mėn.
  P A T K P Š S
  « Geg   Lie »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • Biblioteka

  Biblioteka ir informacijos išteklių centras – kolegijos padalinys, teikiantis profesionalias informacines paslaugas bei prieigą prie informacijos išteklių, reikalingų kolegijos studijoms ir mokslo taikomiesiems tyrimams, siūlantis modernią mokymosi erdvę.

  Apsilankyti ir skaityti leidinius bibliotekoje gali visi lankytojai. Kolegijos bendruomenės nariai gali skolintis knygas į namus, skaityti leidinius, naudotis kompiuteriais bibliotekoje, bevieliu internetu, prenumeruojamomis duomenų bazėmis bibliotekoje ir kitose vietose, dalyvauti bibliotekos kursuose, mokymuose ir kt. Bibliotekoje taip pat įrengti kambariai savarankiškam ir komandiniam darbui, video ir konsultacijų kambarys, poilsio ir studijų erdvės.

  Skaitytojams paslaugos teikiamos pagrindiniame Bibliotekos ir informacijos išteklių centro pastate (Pramonės pr. 22A), J. Vienožinskio menų fakulteto bibliotekoje, Kėdainių studijų centro bibliotekoje (žr. Bibliotekos struktūra ir kontaktai).

  Biblioteka turtinga įvairių rūšių informacijos ištekliais. Kolegijos bibliotekos fonduose yra apie 70 tūkst. pavadinimų ir 123 tūkst. egzempliorių spausdintų dokumentų. Biblioteka nuolat papildoma naujais leidiniais, per metus įsigyjama apie 1500 pavadinimų naujų knygų, prenumeruojama apie 200 spausdintų periodinių leidinių.

  Įsigyjant knygas ar prenumeruojant duomenų bazes yra atsižvelgiama į studijų programas bei kolegijos bendruomenės poreikius. Fakultetų dėstytojai, atsakingi asmenys ir biblioteka bendradarbiauja užsakydami literatūrą. Poreikius atitinkanti ir kokybiška literatūra atrenkama ir įsigyjama pagal studijų sritis, už kurias atsakingi penki bibliotekos darbuotojai, t. y. teminiai bibliotekininkai (žr. Bibliotekos paslaugos).

  Didžioji bibliotekos knygų dalis yra atviruosiuose fonduose, kuriuose knygos sudėtos pagal temas (UDK klasifikaciją). Apie bibliotekoje esančius leidinius ir jų vietą fonduose galima sužinoti el. kataloge  arba virtualioje bibliotekoje. Knygos gali būti skaitomos bibliotekoje arba skolinamos į namus nustatytam laikotarpiui. Norint pasiskolinti knygas, reikia turėti asmens tapatybės kortelę arba studento pažymėjimą. Pavėlavus grąžinti knygas yra skaičiuojami delspinigiai (Informacija kaip rasti knygas, jas pasiskolinti, rasti informaciją apie grąžinimo terminus – žr. Bibliotekos paslaugos).

  Kolegijos bendruomenės nariai gali skaityti prenumeruojamas elektronines knygas ir  apie 17 tūkst. mokslinių žurnalų ir kitų leidinių iš 16 tarptautinių prenumeruojamų duomenų bazių (Academic Search Complete, Business Search Complete ir kt. iš EBSCO Publishing, Taylor&Francis, Emerald Management,). Prenumeruojamomis duomenų bazėmis studentai ir darbuotojai gali naudotis kolegijoje bei kitur, prisijungę per VPN. Biblioteka taip pat atrenka ir siūlo geriausius Lietuvos ir užsienio atvirosios prieigos išteklius, bei siūlo įvairias konsultacijas, mokymus ir kt.

  Kauno kolegijos biblioteka glaudžiai bendradarbiauja su akademinėmis bibliotekomis, vykdo bendrą veiklą ir projektus, dalyvauja profesiniuose renginiuose ir kt. Biblioteka yra Lietuvos akademinių bibliotekų informacinės infrastruktūros mokslui ir studijoms palaikymo ir plėtros konsorciumo, Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos, Lietuvos kolegijų bibliotekų asociacijos narė.

  Tiesiogią informaciją apie Kauno kolegijos Biblioteką ir Informacinių išteklių centrą rasite facebook puslapyje.

  Pasidalinkite savo nuomone:

  Turite pastebėjimų? Pasiūlymų?
  Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti apie įvykį?
  Rašykite mums.

  CAPTCHA vaizdas