• Renginiai

  2017 m. kovo mėn.
  P A T K P Š S
  « Vas   Bal »
   12345
  678
  • Pavasario judesio fiesta
   Pradžia: 2017-03-08 10:00
   Pabaiga: 2017-03-08 13:00
   Vieta: Aktyvaus judesio studija (Pramonės 22, Kaunas)
  9101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
 • Turizmo ir viešbučių vadyba

  Turizmo ir viešbučių vadybaKas tai: „Turizmo“ sąvoka yra kilusi iš tour (lietuviškai „kelionė“) – gr. tornos bei lot. tornare, reiškiančių ratą. Šis žodis reiškia, kad vykstama iš vienos vietos į kitą, tačiau grįžtant į pirmąją. Kaip terminas jis atsirado XIX a. pabaigoje ir reiškė keliavimą. Turizmo ir viešbučių vadyba apima kelionių (transporto, programos, apgyvendinimo ir t.t) paslaugų planavimą ir organizavimą.
  Sritis: socialinių mokslų.
  Forma: nuolatinė (3 metai).
  Kalba, kuria dėstoma: lietuvių.

  Kvalifikacinis laipsnis: vadybos profesinis bakalauras.
  Organizuoja: Vadybos ir ekonomikos fakultetas.

  Studijų programos tikslai ir rezultatai

  Privalumas: reali darbo aplinka
  Per trejų metų studijų laikotarpį studentai atlieka 4 praktikas Lietuvos ir užsienio šalių viešbučiuose ir kitose turizmo verslo įmonėse bei kolegijoje veikiančioje praktinio mokymo firmoje. Praktikų metų įgyta patirtis ir įgūdžiai padeda įsidarbinti bei siekti karjeros ir Lietuvoje, ir užsienio šalyse. Studijų metu didelis dėmesys skiriamas užsienio kalbų gebėjimams, todėl visi studentai mokosi dvi užsienio kalbas, o pageidaujantys gali įgyti ir trečios užsienio kalbos pagrindus. Yra galimybė pasirinkti studijas ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba.

  Privalumas: patirtis užsienyje
  Studentams dažniausiai vyksta dalinėms studijoms arba praktikai į Belgiją, Ispaniją, Graikiją, Turkiją, Čekiją, Kiprą.

  Privalumas: pasaulio pažinimas
  Turizmo ir viešbučių vadybos studijų programa suteikia galimybes pažinti pasaulį, bendrauti su žmonėmis iš kitų šalių. Kiekvienais metais Lietuvoje didėja atvykstančių turistų srautai, auga viešbučių, pramogų ir sporto arenų, organizuojamų tarptautinių renginių skaičius. Tai veiklos, kurioms reikia profesionalių turizmo ir viešbučių vadybos specialistų.

  1 semestras Kreditai (ECTS) 2 semestras Kreditai (ECTS)
  Dalykinė kalba ir dokumentų valdymas 6 Verslo filosofija 3
  Psichologijos pagrindai 3 Tarpkultūrinė turizmo aplinka: 15:
  IT komunikacijos 3 Kultūros paveldas 4
  Ekonomika: 15: Tarpkultūrinė komunikacija 4
  Mikroekonomika ir makroekonomika 6 Kelionių geografija 4
  Verslo matematika 5 Turizmo antropologija 3
  Ekonominė statistika 4 Užsienio kalba II 3
  Verslo užsienio kalba I 3 Profesinė praktika I 9
  3 semestras Kreditai (ECTS) 4 semestras Kreditai (ECTS)
  Vadyba 6 ES Vidaus rinkos pagrindai 3
  Marketingo pagrindai 4 Lietuvos turizmo ištekliai 3
  Turizmo paslaugos ir infrastruktūra 5 Užsienio kalba II 3
  Teisė 5 Profesinė praktika II 6
  Verslo užsienio kalba I 3 Profesinė praktika III 12
  Užsienio kalba II 4
  Laisvai pasirenkamasis dalykas 3 Laisvai pasirenkamasis dalykas 3
  5 semestras Kreditai (ECTS) 6 semestras Kreditai (ECTS)
  Įmonės veiklos apskaita 6 Aplinkos ir žmogaus sauga 4
  Pokyčių valdymas 3 Verslo etika 5
  Verslo užsienio kalba I 3 Ekskursijų vedimo metodika / Maisto ruošimo technologija 3
  Turizmo vadyba / Viešbučių vadyba: 15: Turizmo įmonių vadyba II / Viešbučių vadyba II 3
  Turizmo įmonių vadyba I / Viešbučių vadyba I 6 Baigiamasis darbas: 15:
  Turizmo paslaugų marketingas / Svetingumo paslaugų marketingas 6 Baigiamoji praktika 6
  Transportas / Maitinimo organizavimas 3 Baigiamasis darbas 9
  Laisvai pasirenkamasis dalykas 3

  Pagrindiniai įgūdžiai: ką sugebėsi
  apibūdinti ir taikyti profesinei veiklai būtinas pagrindines ekonomikos, vadybos ir kitas turizmo srities veiklos teorijas, koncepcijas bei principus, nustatant ir sprendžiant kompleksines konkrečias problemas turizmo ir viešbučių sektoriaus įmonių veikloje;
  – rinkti ir analizuoti duomenis, leidžiančius pažinti turizmo verslo aplinką bei joje vykstančius procesus ir reikalingus konkrečioms problemoms spręsti;
  – planuoti, organizuoti, vykdyti ir vertinti turizmo ir viešbučių sektoriaus įmonių funkcines veiklas, savarankiškai pasirenkant kompleksines technologines, organizacines ir metodines priemones;
  – profesionaliai ir atsakingai komunikuoti su vartotojais, verslo partneriais, įmonės darbuotojais, vadovaujantis komunikacijos principais ir taisyklėmis tarptautinėje verslo aplinkoje;
  – savarankiškai ugdyti profesinius ir asmeninius gebėjimus, demonstruojant atsakomybę už savo veiklos ir jos rezultatų poveikį.

  Priklausomai nuo pasirinktos specializacijos, absolventai bus pasirengę dirbti viešbučiuose, kelionių organizavimo įmonėse, turizmo informacijos centruose bei kitose turizmo paslaugų įmonėse; galės pradėti ir plėtoti savo verslą.

  Absolventai studijas gali tęsti Lietuvos ir užsienio universitetuose.

  2016 m. konkursinio balo sandara

  Studijų programa Brandos ir stojamieji egzaminai Svertiniai koeficientai
  Turizmo ir viešbučių vadyba (NL) 1. matematika 0,4
  2. istorija arba geografija* 0,2
  3. bet kuris kitas dalykas, nesutampantis su 1, 2 ir 4 0,2
  4. lietuvių kalba ir literatūra 0,2

  * – į konkursinį balą įskaičiuojamas stojančiajam palankiausias variantas.

  Visų studijų programų konkursinio balo sandara

  Druskos Lyguma (Sal Flat) Uyuni, BolivijaLaimonas Maculevicius, Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Turizmo ir viešbučių vadybos absolventas (studijas baigė 2005 m.), dirba Londono Getviko oro uosto (London Gatwick Airport) apsaugoje bei bendradarbiauja su Jungtinės Karalystės pasienio apsauga (UK Border Force) – dirba vertėju lietuvių, rusų ir anglų kalbomis:

  Kauno kolegija siūlo viską, ko reikia, kad būtų paruoštas geras turizmo specialistas: užsienio kalbas, praktikas ir dalines studijas Lietuvoje bei užsienyje, įvairias mokomąsias keliones, tik reikia noro griebti viską, kas siūloma. Žinoma, ir pats studentas, planuojantis dirbti turizmo srityje, turi būti pasiruošęs sunkiam darbui, norėti bendrauti su žmonėmis, būti motyvuotas, drąsiai priimti iššūkius, kad ir kokie sunkūs jie būtu, būti aktyvus, komunikabilus.

  Po studijų, 2006 m., pradėjau dirbti Londono Getviko orouoste ir mano gyvenimas pasikeitė įvairiais aspektais. Geras atlygis, tobulėjimas, pradėjau daryti, ką labiausiai norėjau – keliauti, stebėti pasaulį. Nuo 2007 m. iki šios dienos aplankiau 53 šalis, t. y. 57 procentus pasaulio: visas Europos šalis, taip pat Islandiją bei Grenlandiją, JAV, Kanadą, Aziją – Mongoliją, Tailandą, Borneo, Singapūrą, Malaiziją, Vietnamą, Kambodžą, Mianmarą, Laosą, Nepalą, Butaną, Tibetą, Pietų Ameriką – Peru bei Boliviją.

  Šiuo metu mano planuose – viešbutuko įkūrimas Italijoje, Amalfi pakrantėje.

  Kuršių nerijojeĮdomu! Didžiausio pasaulyje kelionių vadovo „Lonely Planet“ paskelbtame geriausių 2015 metų Europos paplūdimių dešimtuke vėl puikavosi ir Lietuvos vardas. Tarp egzotiškų Europos kampelių sąraše galima rasti Lietuvos pasididžiavimą – Kuršių neriją, kurią kelionių ekspertai įvardija kaip nuostabų gamtos kampelį, garsėjantį balto smėlio kopomis ir pasakiškais paplūdimiais. „Visus, kurie nori pabėgti nuo miesto šurmulio, pasitiks švarus smėlis ir unikalus kraštovaizdis. Čia galima rasti girių ir pievų, pritraukiančių sparnuočius. Tai rojus žmonėms, kurie mėgsta stebėti paukščius. Be to, čia galite grožėtis didžiausiais Europoje judančių smėlio kopų pasirodymais, sukurtais pačios gamtos, Parnidžio kopose galite ramiai į vandenį palydėti paskutinius saulės spindulius. Dėl puikaus kraštovaizdžio ši vieta įtraukta į UNESCO sąrašą“, – rašoma „Lonely Planet“.

  Pasidalinkite savo nuomone:

  Turite pastebėjimų? Pasiūlymų?
  Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti apie įvykį?
  Rašykite mums.

  CAPTCHA vaizdas