Meno mylėtojai iki vasario 5 dienos dar turi galimybę apžiūrėti batikos kūrinių ekspoziciją. Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dekoratyvinės plastikos katedros studentai kviečia apsilankyti parodoje medicinos centre „Neuromeda” (Tvirtovės al. 90, Kaunas).

Antro kurso Tekstilės specializacijos studentai pristato paskaitų metu kurtus darbus, kuriuos jungia geometriniame apskritime išdėstyta spalvinė kompoziciją, perteikianti dvasinę, kosminę harmoniją. Tai yra aliuzija į mandalas – pagalbinę priemonę meditacijos praktikoje ir instrumentą, kuris padeda sukoncentruoti dėmesį, nurimti ir sugrįžti į save.

Batika – tai tekstilės dekoravimo technika, kuri atsirado prieš 2000 metų ir yra kildinama iš Javos salos. Nors batika neturi lietuviškų šaknų, tačiau yra siejama su audinių dažymu augaliniais dažais ir lydytu vašku. Kadangi batikos technikoje yra naudojamas lydytas vaškas, kuriuo marginami ir kiaušiniai, šias technikas sieja panaši darbo eiga. Į  Vakarų  šalis XVII amžiuje batiką atvežė danų keliautojai, o Lietuva pasiekė tik XX amžiaus septintame dešimtmetyje.

Batikos kūrimo procesas ilgas, reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės. Batika kūrėjui suteikia neribotą laisvę žaisti spalvomis ir formomis, o kas kartą gaunami vis kitokie ir unikalūs kūriniai. Audiniai, marginti šia technika, visais laikais buvo naudojami karališkosios šeimos narių rūbų siuvimui. Pastaraisiais dešimtmečiais itin išpopuliarėjusi batika, 2009 metais UNESCO buvo įtraukta į žmonijos nematerialiojo kultūros paveldo sąrašą.