• Renginiai

  2017 m. liepos mėn.
  P A T K P Š S
  « Bir   Rgp »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • Kauno kolegijoje gerinamos studijų sąlygos: numatytos naujos priemonės

  IMG_4172Siekiant užtikrinti aukštojo mokslo prieinamumą ir sukurti palankią studijų aplinką studentams ir darbuotojams, Kauno kolegijoje ir toliau vykdomos priemonės, numatytos planuose.

  Šiais metais Pramonės pr. 20 ir 22 esančiuose pastatuose planuojama įrengti du liftus. Sumontavus šiuos liftus bus sudarytos papildomos galimybės patogiau ir saugiau judėti studentams, turintiems specialiuosius poreikius. Taip pat liftai atliks ir papildomą funkciją – jais bus lengviau transportuoti studijų procese naudojamą mobilią laboratorijų įrangą, lauko matavimo prietaisus. Tuo pačiu bus pagerintos darbo sąlygos kolegijos ūkio dalies darbuotojams, vykdant remontus, perkraustant ar atliekant patalpų priežiūrą.

  2017 m. iš projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ lėšų planuojama įsigyti  įrangos, reikalingos studentams, turintiems regėjimo negalią. Projekte, kurį vykdo Valstybinis studijų fondas kartu su aukštąja mokykla, numatyta nupirkti šiuos prietaisus: vaizdo didintuvą; skaitymo priemonę, įgarsinančią spausdintą tekstą iš knygos, žurnalo ar dokumento; taktilinį aparatą, skirtą pagaminti taktilinius (apčiuopiamus) brėžinius, diagramas ir kt. atvaizdus. Taktiliniai žemėlapiai, patalpų schemos, patalpų, turėklų žymėjimo lentelės, reikalingos turintiems regos negalią geriau susiorientuoti aplinkoje, rasti reikiamą aukštą, auditoriją ar kabinetą.

  Iš Valstybinio studijų fondo vykdomo projekto „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems studentams“ lėšų 2012-2015 m. Kauno kolegija jau yra įsigijusi klaviatūrą silpnaregiams, programinę įrangą su balso sintezatoriumi; specialų molbertą; mobiliuosius kopiklius, skirtus turintiems judėjimo negalią, kad galėtų transportuoti vežimėlį laiptais. Dauguma šių priemonių galima rasti Kauno kolegijos Studijų centro bibliotekoje.

  Studentams taip pat teikiama finansinė parama. Valstybinis studijų fondas iš projekto „Studijų prieinamumo didinimas“ lėšų gerai besimokantiems studentams kas mėnesį  sumoka po 152 eurus. Tokią pagalbą gali gauti tie, kuriems nustatytas 45 proc. ir mažesnis darbingumo lygis, kurie neturi akademinių skolų, pirmą kartą studijuojantys pagal pirmosios pakopos studijų programą. 2015 m. finansinę paramą gavo virš 60 Kauno kolegijos studentų, jiems išmokėta apie 76 tūkst. eurų,  2016 m. 50 studentų skirta apie 60 tūkst. eurų.

  Daugiau informacijos:

  http://www.kaunokolegija.lt/specialiuju-poreikiu-turintiems-studentams-technine-ir-programine-kompiuteriu-iranga/

  http://www.kaunokolegija.lt/specialiuju-poreikiu-turintiems-studentams-finansine-parama/

  Pasidalinkite savo nuomone:

  Turite pastebėjimų? Pasiūlymų?
  Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti apie įvykį?
  Rašykite mums.

  CAPTCHA vaizdas