„Balta spalva – simbolizuoja šviesą, džiaugsmą ir sėkmę. Tai švaros, išminties, amžinybės spalva. Balta tai – prašviesėjimas, atvirumas, atlaidumas“, – taip poetiškai organizatorių pristatoma Tekstilininkų ir dailininkų gildijos galerijoje „Balta“ (M. Valančiaus 21, Kaunas) vykstanti balto kūrinio rinkimų paroda „Spalva – nuotaika – simbolis“, kurioje dalyvauja Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dizaino katedros lektorė Sigutė Bronickienė, Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo katedros lektorius Valentinas Varnas, Dekoratyvinės plastikos katedros vedėja Sigita Grabliauskaitė ir Tekstilės studijos vadovė Birutė Sarapienė.

Kaip ir kiekvienais metais, galerija „Balta“ prieš Kalėdas surengia šviesią ir jaukią ekspoziciją, kuria skatina kurti vaizduojamo meno kūrinius, išreiškiančius įvairių dailės rūšių atstovų baltos spalvos koncepcijas. „Siekiame surengti vertingą parodą, kurioje eksponuojami darbai spinduliuotų gražiausio metų laiko – žiemos nuotaikų dvasią. Skirtingų menininkų kūriniuose per spalvą, sykiu, išreiškiamas ir sakralumo suvokimas, jaudinantis žiūrovus savo skleidžiama kalėdine nuotaika“, – sako parodos organizatoriai.

Ši paroda tai – ir konkursas, kuriame žiūrovai gali išreikšti savo nuomonę ir balsuoti už labiausiai patikusį meno kūrinį. Iškilmingas parodos atidarymas ir menininkų apdovanojimų vakaras vyks gruodžio 22 d., 17 val.

Paroda žiūrovams atvira iki kitų metų sausio 15 d.