Gruodžio 7 dieną Humanitarinių studijų centro Taikomosios komunikacijos, Anglų kalbos ryšiams su visuomene ir Kultūrinės veiklos organizavimo studijų programų studentams paskaitą apie globalų švietimą ir darnųjį vystymąsi vedė asociacijos „NNVBO Platforma“, vienijančios virš 20 su vystomuoju bendradarbiavimu Lietuvoje dirbančių nevyriausybinių organizacijų, atstovės Greta Tarvidytė ir Gabrielė Steikūnaitė.

Lektorės kalbėjo apie stereotipų Artimuosius Rytus griovimą, apie tai, kaip ir kodėl žiniasklaidoje pristatomas šis sudėtingas regionas, kokios yra jo kasdienės realybės, kodėl kuriami stereotipai apie teroristus ir kaip jų išvengti, kas yra ir kas nėra islamas ir musulmonai; diskusijos metu atsakė į dalyvių klausimus, skatino studentų  kritinį mąstymą.

Trumpai apie lektores:

Gabrielė Tervidytė, VšĮ „Penki pojūčiai“ įkūrėja, socialinė darbuotoja, buvusi „Jaunimo linijos“ savanorė. Gabrielė yra vykdžiusi keletą Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos patvirtintų socialinių-edukacinių projektų Jordanijoje ir Palestinoje.

Giedrė Steikūnaitė, žurnalistė, pirmosios Lietuvoje knygos apie Palestiną „Palestina: Laisvė yra labai graži“ autorė. Giedrė yra keleto tarptautinių žurnalistų konkursų prizininkė.