Humanitarinių studijų centro Kultūrinės veiklos organizavimo studijų programos ištęstinių studijų studentai, vadovaujami dėstytojo Romualdo Mišeikos, 2017 metų lapkričio 22 dieną organizavo išvyką į Lietuvos aviacijos muziejų. Kadangi ekskursija yra viena iš kultūrinės veiklos rūšių, studentai turėjo galimybę paskaitose gautas teorines žinias pritaikyti praktikoje. Ekskursiją vedė ir su turtinga muziejaus ekspozicija supažindino studijų programos studentas Vadims Gracovs.

4700 m² ploto muziejaus patalpose saugoma 20 tūkstančių eksponatų (tarp jų per 40 skraidymo aparatų). Ekspozicijose galima pamatyti lietuviškus ir Lietuvoje naudotus kitose šalyse gamintus sklandytuvus (vienas iš populiariausių pasaulyje dvivietis sklandytuvas L-13 „Blanik“). Atskirai būtina paminėti B. Oškinio sklandytuvų kolekciją. Muziejuje demonstruojami Lietuvoje naudoti sportiniai lėktuvai, salėse ir lauko aikštelėje – Lietuvos ir Lenkijos karinių oro pajėgų lėktuvai, Karinių oro pajėgų ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniai.

Studentai buvo supažindinti su aviacinių variklių kolekcija, lėktuvų modeliais, istorinėmis nuotraukomis ir kitais eksponatais. Turėjome galimybę pasėdėti lėktuvo An-2 ir sraigtasparnio Mi-8 treniruoklių kabinose.

Taip pat buvo pristatyta skraidymams tinkanti natūralaus dydžio legendinės „Lituanicos“ kopija, kurią 1982 metais sukonstravo ir pagamino žinomas aviatoriaus V. Kensgaila kuriant filmą „Skrydis per Atlantą“.

Ekspozicijoje yra ir nedidelis lėktuvėlis „PIPER 28-140“, kuriuo pilotai  E. Slušnys ir J. Juknius, pakartodami S. Dariaus ir S. Girėno žygį,  1993 metų liepos 15–19 dienomis perskrido Atlantą.

Lauko aikštelėje galima pamatyti „Baltijos kelio“ dalyvį – lėktuvą An-2.

Muziejuje taip pat saugoma Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika.

Populiari atrakcija studentams buvo skrydžių imituokliai – orlaivių kabinų maketai su įdiegtais valdymo prietaisais bei programine įranga. Studentai turėjo galimybę „pakelti“ orlaivį į orą, „atlikti“ mirties kilpą.

Ekskursijos vadovas Vadims išaiškino daugeliui iki tol nežinomų orlaivių tipų „malūnsparnis“ ir „sraigtasparnis“ skirtumus. Ekskursijos pabaigoje studentai buvo pavaišinti lėktuvo formos sausainiais.