„Prieš gražiausias metų šventes labai svarbu „apvalyti“ savo mintis ir kūną“ – tokiu šūkiu gruodžio 14 dieną Kultūrinės veiklos organizavimo studijų programos pirmakursiai kolegijoje pradėjo renginį „Ateik ir išgirsk jų istoriją“. Jaukiai įsitaisę kolegijos Chill zonoje, gardžiuodamiesi šilta arbata ir naminiais sausainiais studentai turėjo galimybę akis į akį pabendrauti su buvusiais narkomanais, draugijos „Narkomanai anonimai“ nariais, išgirsti jų skaudžias išpažintis, jų išsikapstymo iš narkotikų liūno istorijas, taip pat gauti informaciją, kur nuo priklausomybės kenčiantys žmonės gali kreiptis pagalbos.

Draugija „Narkomanai anonimai“ – tai nepriklausoma ne pelno siekianti bendrija, jungianti vyrus ir moteris, norinčius atsikratyti priklausomybės nuo narkotikų. Draugija atsirado iš Anoniminių Alkoholikų judėjimo 5-ojo dešimtmečio pabaigoje JAV. Pirmi susirinkimai vyko Los Andžele (Kalifornija) 6 dešimtmečio pradžioje. Šis nedidelis judėjimas šiandien išaugo į vieną seniausių ir didžiausių tokio pobūdžio organizacijų pasaulyje, 2016 m. duomenimis yra daugiau nei 25 065 registruotų grupių, kurios rengia daugiau kaip 67 000 savaitinių susirinkimų 139 šalyse. Visame pasaulyje, taip pat Lietuvoje, nuolat augantis NA grupių skaičius parodo, kokia aktuali tai tema ir problema.

Renginio svečiai noriai dalijosi patirtimi ir akcentavo, kad priklausomybių rūšių yra daug ir daugelis nesuvokia esantys priklausomi nuo kavos, kompiuterinių žaidimų, apsipirkinėjimo, darbo ar pan. Jie kvietė pamąstyti, kokia iš tikrųjų gyvenimo esmė ir vertė. Taikydami 12 žingsnių programą ir vadovaudamiesi 12 draugijos tradicijų jie iš naujo atrado šeimą, namus, darbą, sveiką ir prasmingą laisvalaikį. Belieka palinkėti jiems sėkmės, nes jų gyvenimas – kasdieninė kova su pačiu savimi.