Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) meno gerbėjai dar iki kovo 31 dienos turi galimybę apžiūrėti Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos parodą, kurią sudaro net 8 skirtingos ekspozicijos: Sigitos Grabliauskaitės „Matymai I“, Raimundo Krukonio „Matymai II“, Birutės Sarapienės „Nuotaikos I–III“, jungtinės studentų ekspozicija „Eksperimentas“, Dainos Daukšienės „Matrica“, Kristinos Grybaitės „Mūsų miesteliai“, Lolitos Grabauskienės „Dialogas – nuo klasikos“ ir Leonoros Kuisienės „Dialogas – iki metamorfozės“. „Pelėdų kalno“ galerijoje ir antrojo aukšto ekspozicinėse erdvėse „Koridoriai“ – eksponuojami geriausi dėstytojų, absolventų ir studentų kūriniai.

Fakulteto širdyje – „Pelėdų kalno“ galerijoje – pristatomos programos vedėjos, menininkės S. Grabliauskaitės ir absolvento, skulptoriaus R. Krukonio personalinės parodos  „Matymai I“ ir „Matymai II“. S. Grabliauskaitė – tarptautinių stiklo meno projektų „Vitrum Balticum“, „Stiklo amžius“, „European Glass Context“ (Danija), parodų Lietuvoje, Ukrainoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Danijoje, Naujojoje Zelandijoje dalyvė. Konceptualiai suvokdama stiklo materiją, kūrėja savo darbuose yra linkusi improvizuoti, eksperimentuoti, keistis. Skaidrūs daiktai, juos jungianti, optiškai išgaubianti plokštuma stiklo menininkės kūriniams suteikia siurrealistiškumo. Stiklo skaidrumas, šviesos lūžiai, optinės apgaulės niuansai – visu tuo žavisi ir pati autorė, ir žiūrovas.

R. Krukonis – Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto absolventas. Menininkas 2002-aisiais apsigynė skulptūros magistro laipsnį Vilniaus Dailės Akademijoje ir studijavo Valstybinėje Štutgarto vaizduojamojo meno akademijoje. R. Krukonis dalyvavo 11-oje Kauno bienalėje „Yra ir nėra: paminklo (ne)galimybės klausimas“ ir įvairiose parodose Vokietijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Latvijoje, Estijoje, Lietuvoje. Skulptorių domina žmogus, kaip savo tėvų ir protėvių, vietos ir laiko, fizinės ir socialinės aplinkos, veiksnių visuma.

Ekspozicinėse erdvėse „Koridoriai“ – surengta tekstilės, odos, keramikos specializacijų ekspozicija. Tekstilės studijos vadovė Birutė Sarapienė pristato personalinę gobeleno technika kurtų darbų parodą ,,Nuotaikos I–III“. Menininkė yra Tekstilininkų ir dailininkų gildijos narė, aktyvi tekstilės grupės „Esame“ dalyvė. Kūrėja rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje bei užsienyje. Už savo kūrybą B. Sarapienė yra pelniusi nemažai apdovanojimų, o menininkės darbų yra įsigiję Lietuvos dailės ir M. K. Čiurlionio dailės muziejai. Žengdama menininkės keliu, tekstilininkė pirmiausia įsisavino tradicinio gobeleno techniką, o vėliau pradėjo ieškoti naujų kūrybos formų, ėmė eksperimentuoti ir naudoti įvairias medžiagas. Šiame virsmo procese pakito ir technikos, tačiau tradicinių tekstilės raiškos priemonių autorė kardinaliai neatsisakė.

Šalia B. Sarapienės personalinės parodos eksponuojamos tekstilinės kompozicijos „Žolynas“ ir „Gėlynas“, kurtos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos pirmo kurso studentų. „Žolyno“ kūrybinio proceso metu kiekvienas studentas išbandė floristinį flizeliną ir sukūrė 50 x 50 cm plokštumą. Studentų sukurtos plokštumos–moduliai gali būti jungiami ir eksponuojami įvairiais segmentais, lengvai pritaikomi prie ekspozicijų erdvės. Kurdami „Gėlyną“ pirmo kurso studentai susipažino su vilnos vėlimo technologija, kuria vėlė nedidelius dirbinius – gėles. Tekstilės studijos ekspozicija užbaigiama absolventės Deimantės Stepšytės baigiamojo darbo (vadovė B. Sarapienė), kurto iš floristinio flizelino, paroda, sujungianti studentų kūrybinius ieškojimus į bendrą ekspoziciją „Eksperimentas“.

Taip pat šioje parodoje rasite keramikos studijos vadovės Dainos Daukšienės personalinę ekspoziciją „Matrica“. Menininkės darbuose skulptūrinės išraiškos būdu analizuojama riba tarp to, kas tikra ir netikra. Savo darbais menininkė siekia suvokti momentinę būseną, pasitelkdama tokius amžinybės simbolius, kaip spiralė ir kiaušinis. Keramikės kūryboje atskleidžiama idėja, kad svarbu ne tik išorinė, matoma erdvė, bet ir vidinė gelmė. Greta Keramikos studijos vadovės savo personalinę parodą „Mūsų miesteliai“ pristato ir absolventė Kristina Grybaitė.

Personalinę odinių knygų parodą „Dialogas – nuo klasikos“ eksponuoja Odos studijos vadovė Lolita Grabauskienė. Menininkė yra sukūrusi knygų įrišus klasikinės literatūros kūriniams: Homero „Odisėja“, Kristijono Donelaičio „Metai“, Justino Marcinkevičiaus „Mindaugas“, „Mažvydas“, „Katedra“ ir kt. L. Grabauskienė taip pat kuria dekoratyvines plokštes, ažūrines kompozicijas, pano, nuotraukų ir papuošalų dėžutes bei aprangos aksesuarus. Kūrėjos autoriniai darbai – sudėtingų ir mišrių technologijų, kurių reljefai formuojami odos dulkėmis, jas deginant, dažant, tonuojant. Menininkė dirba su įvairiomis medžiagomis – oda, kailiu, metalu, medžiu ir jų deriniais. L. Grabauskienė dažnai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, o autorės kūrinių įsigijo Lietuvos dailės muziejus. Odos studijos ekspoziciją papildo absolventės Leonoros Kuisienės personalinė paroda „Dialogas – iki metamorfozės“.

Įvairialypė Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos paroda žadina norą pažinti kiekvieną meno šaką iš arčiau, todėl kovo 30 dieną 12.00 valandą Kauno kolegijos, J. Vienožinskio menų fakulteto bendruomenė ir visi, kurie domisi menu – kviečiami dalyvauti parodos uždarymo renginyje „Pelėdų kalno“ galerijoje, kuriame ekspozicijos dalyviai kvies diskutuoti ir pasidalins savo įžvalgomis.