• Renginiai

  2017 m. rugsėjo mėn.
  P A T K P Š S
  « Rgp   Spa »
   123
  45678910
  1112131415
  • Keramikos simpoziumas
   Pradžia: 2017-09-15
   Pabaiga: 2017-09-17
   Vieta: Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas
  16
  • Keramikos simpoziumas
   Pradžia: 2017-09-15
   Pabaiga: 2017-09-17
   Vieta: Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas
  17
  • Keramikos simpoziumas
   Pradžia: 2017-09-15
   Pabaiga: 2017-09-17
   Vieta: Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas
  18192021222324
  252627282930  
 • Čekijoje eksponuojami stiklo specializacijos studenčių kūriniai

  Loading...
  M.Tamulionytės kūrinys Obverse-and-reverse-of-gorgone-Medusa

  Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Stiklo, keramikos odos, tekstilės meno studijų programos stiklo specializacijos trečio kurso studentės siekia pripažinimo tarptautiniame konkurse. Čekijos Sazavo mieste organizuojama tarptautinė stiklo paroda „Junior Glass Ways – 2017“, kurioje eksponuojami stiklo specializacijos jaunųjų menininkų darbai.

  Studentės Eglė Kuprytė, Daiva Daraškaitė ir Monika Tamulionytė dalyvavo atrankinėje tarptautinėje stiklo parodoje, kurioje personaliniai kūriniai bus eksponuojami iki pat balandžio 23 dienos. Atrankoje taip pat dalyvauja studentai iš Airijos, Bulgarijos, Slovėnijos, Slovakijos, Čekijos, Suomijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Lietuvos.

  Kaip teigia Justino Vienožinskio menų fakulteto atstovai, stiklu ir porcelianu garsėjanti Čekija visada turėjo kuo pasipuikuoti. Tęsdami senąsias tradicijas stiklo specialistai gebėdavo nuolat atsinaujinti, rasti unikalių formų ar išskirtinių puošybos elementų, dirbo su visų rūšių stiklu bei bandė įvairias technologijas. Ne išimtis ir pagrindinis konkurso organizatorius –  stiklo gamybos bendrovė, kuri skatina jaunuosius stiklo specialistus įsigilinti į stiklo gaminimo technologijas, meninių bei kūrybinių idėjų realizavimą.

  Konkurse „Junior Glass Ways – 2017“ eksponuojami darbai išskirstyti į dvi amžiaus grupes, nugalėtojai pasidalins išskirtiniais prizais, kuriuos skiria konkurso rėmėjai ir organizatoriai. Taip pat bus apdovanotas asmuo, parodęs didžiausią meistriškumą. Konkurso komitetą sudaro kompetentingi, žinomi stiklo specializacijos ekspertai, tad dalyvavimas tokio pobūdžio renginyje suteikia studentams išskirtines galimybes įsitvirtinti ir tarptautinėje rinkoje.

  Kaip pasakojo studentė Eglė Kuprytė, ji kartu su savo bendrakursėms džiaugiasi galimybe dalyvauti konkursinėje atrankoje. Studentėms buvo suteikta galimybė atvykti į atidarymą, pamatyti viską gyvai, bendrauti su savo bendraminčiais apie stiklo meną. Anot KK JVMF studenčių, šios įsimintinos akimirkos pasiliks visam laikui kaip geriausi studijų laikų prisiminimai.

  Viešėdamos Čekijoje studentės kartu su konkurso organizatoriais bei dalyviais keliavo po žinomas Sazavo miesto vietas, lankėsi stiklo fabrike „Kavalierglass“, kuriame buvo supažindintos su pramoninių indų gamybos procesais. Kaip pasakoja dalyviai, šie mokymai atvėrė galimybę pažinti karšto stiklo galimybes, stiklo pūtimą sudėtingomis formomis Šio fabriko muziejuje dalyvės galėjo ištyrinėti jame esančius eksponatus, nustebino šio fabriko darbuotojų meistriškumas, aukštos profesinės technologinės žinios.

  Anot Dekoratyvinės plastikos katedros vedėjos, stiklo studijos vadovės Sigitos Grabliauskaitės – šis dalyvavimas yra tikras pripažinimas, kad šioje programoje rengiami aukštos kategorijos profesinio bakalauro specialistai, o gautos praktinės žinios vertingos ne tik dabarčiai, bet ir jų ateičiai. Pasak S. Grabliauskaitės, nuoširdus bendravimas su kolegomis prof. Jaroslav Johan Polanecky (Faculty of Art and Design J. E. Purkyne University, Čekija), prof. Kazimierz Pawlak (E. Geppert Academy of Fine Arts, Wroclaw, Lenkija) ir kitais – suteikė galimybę pasidalinti patirtimi apie naujus jaunųjų būsimų stiklo menininkų iššūkius, ieškojimus.

  Virtualus parodos katalogas
  Parodos erdvė
  Plakatas

  Pasidalinkite savo nuomone:

  Turite pastebėjimų? Pasiūlymų?
  Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti apie įvykį?
  Rašykite mums.

  CAPTCHA vaizdas